Miesiąc przed terminem stan surowy nowego superszpitala w Gdańsku

2017.05.09

W poniedziałek na budowie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, co oznacza, że I etap inwestycji osiągnął stan surowy. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Budimex.

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej powstaje na działce przy ulicy Dębinki i po oddaniu do użytku będzie miało powierzchnię 50 000 metrów kwadratowych. Kompleks dysponował będzie 688 łóżkami dla pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Pod CMN znajdzie się parking samochodowy na 200 miejsc postojowych, a dodatkowe 100 zaplanowano wokół obiektu.

Budimex, jako generalny wykonawca rozpoczął prace budowlane osiem miesięcy temu. Dziennie na budowie pracuje 150-300 pracowników.

Docelowo inwestycja składała się będzie z czterech połączonych ze sobą budynków - A, B, C i D, które realizowane będą w dwóch etapach. Pierwsza faza projektu to obiekty B, C i D, czyli Kardiochirurgia z oddziałem Chirurgii Naczyniowej, Klinika Położnictwa, Klinika Neonatologii, Pulmonologia i Alergologia oraz budynki dla Dermatologii, Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej z Pododdziałem Nadzoru Pooperacyjnego i Pododdziałem Chemioterapii oraz Kliniki Onkologii.

W drugim etapie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej powstanie budynek A, w którym działać będzie m.in. Kliniczne Centrum Kardiologii oraz Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, Klinika Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii.

Całość zostanie oddana do użytku w 2020 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Arch Deco z Gdyni.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.