Gdańska Oliwa z inwestycją Opacka


2020.01.21
Autor: Urbanity.pl
Rozpoczęła się budowa kameralnej inwestycji Opacka, która powstaje w sąsiedztwie słynnego, zabytkowego Parku Oliwskiego. Deweloperem jest spółka Invest Komfort.

Nowa inwestycji spółki Invest Komfort pomiędzy ulicą Opacką, a Potokiem Oliwskim będzie kameralnym projektem, który składał się będzie z trzypiętrowych budynków z lukarnami na ostatniej kondygnacji. W ramach inwestycji odtworzone zostaną m.in. zbiornik wodny na wzór dawnych stawów oraz ogólnodostępny park z wieloma gatunkami drzew i krzewów. Deweloper zapowiedział także rewitalizację brzegu Potoku Oliwskiego.

W ofercie projektu Opacka znajduje się łącznie 51 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 52 do 129 mkw. Apartamenty zlokalizowane na ostatniej kondygnacji będą miały ponadstandardową wysokość od 3.05 m do 4.20 m.

W ramach osiedla powstanie ponad 6 000 mkw. zieleni z odtworzonym historycznym stawem i drewnianym pomostem. Pomiędzy budynkami powstanie specjalnie zaprojektowania przestrzeń dostępna dla przyszłych mieszkańców – z placem zabaw dla dzieci oraz strefą fitness z saunami i salą klubową dla dorosłych.

Inwestycja Opacka zrealizowana zostanie w latach 2020-2022.

Komentarze


 • MM
  Gość
  2020-01-22 12:46:11
  Dobrze się zapowiada. Cieszę się, że w projekcie zastosowano rozwiązania, dzięki którym osiedle będzie pasowało do otoczenia (m.in. lukarny).

 • Aniołek
  Gość
  2020-01-27 15:58:34
  Na wizualizacjach wygląda świetnie. Na pewno będę obserwować.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.