Budowa sopocko-gdańskiej hali w końcu na finiszu
Do końca kwietnia operator 11-tysięcznej hali na granicy Gdańska i Sopotu podpisze umowę, która określi jego obowiązki i wynagrodzenie. Miesiąc później inwestycja ma być skończona. Póki co jednak nie ma zgody pomiędzy jej wykonawcami.
Negocjacje z operatorem - amerykańską firmą SMG - ma poprowadzić Komisja Przetargowa składająca się z przedstawicieli Gdańska i Sopotu. Rozmowy rozpoczną się jutro.
- Firma SMG przedstawiła nam już wstępną ofertę, w skład której wchodzi ramowy plan imprez. Wynika z niej, że do końca 2011 roku hala będzie wynajęta przez 145 dni, a blisko połowę tego zapełnią występy drużyn sportowych - mówi Magdalena Sekuła przewodnicząca komisji oraz od niedawna prezes gdańsko-sopockiej spółki, która będzie gospodarzem hali.
Umowę podpiszą SMG i prowadząca inwestycję w imieniu obu miast gmina Sopot. Dopiero potem ma być scedowana na międzygminną spółkę. - Mamy nadzieję, że zostanie podpisana do końca kwietnia i będzie obowiązywała przez 10 lat. Zakładamy, że wynagrodzenie operatora ma składać się ze stałej części oraz zmiennej uzależnionej od wyników finansowych, tzw. premii motywacyjnej - informuje Sekuła.
Mimo braku umowy z operatorem są już wstępne rezerwacje imprez, które mogłyby się odbyć w obiekcie do końca roku. Prezes Sekuła: - Mamy ich osiem: koncerty, pokazy, show sportowe. Planujemy też cykl imprez inaugurujących działalność hali. Pierwszą z nich byłby mecz siatkówki pomiędzy reprezentacjami Polski i Brazylii, potem koncert rockowy i impreza familijna.
Prezes spółki wierzy, że imprezy uda się zorganizować, bo wykonawcy hali zdążą do końca maja. Oficjalne terminy upłynęły w marcu.
Anna Kniaź z Asseco Systems, które zajmuje się pracami wykończeniowymi, również przyznaje, że termin majowy jest realny. Pozostaje jednak jeden problem. - My na dokończenie naszych prac instalacyjnych potrzebujemy tygodnia, dwóch. Żeby je wykonać muszą się jednak najpierw zakończyć prace budowlane, które prowadzi Budimex. A te ciągle trwają - tłumaczy Kniaź.
Tymczasem Budimex stoi na zupełnie innym stanowisku. Krzysztof Kozioł, przedstawiciel tej firmy, również zapewnia, że koniec maja to realny termin zakończenia prac, zastrzega jednak, że i Budimex, by oddać halę inwestorowi musi poczekać, aż swoje prace zakończy Asseco. - Obrazowo mówiąc: jak Asseco położy jakieś kable, to my musimy położyć na nich tynk i pomalować ścianę - tłumaczy Kozioł.
- Ile wam to nam zajmie? - To zależy. W jednym miejscu hali kilka dni, a winnym kilka tygodni.
Negocjacje z operatorem - amerykańską firmą SMG - ma poprowadzić Komisja Przetargowa składająca się z przedstawicieli Gdańska i Sopotu. Rozmowy rozpoczną się jutro.
Umowę podpiszą SMG i prowadząca inwestycję w imieniu obu miast gmina Sopot. Dopiero potem ma być scedowana na międzygminną spółkę. - Mamy nadzieję, że zostanie podpisana do końca kwietnia i będzie obowiązywała przez 10 lat. Zakładamy, że wynagrodzenie operatora ma składać się ze stałej części oraz zmiennej uzależnionej od wyników finansowych, tzw. premii motywacyjnej - informuje Sekuła.
Prezes spółki wierzy, że imprezy uda się zorganizować, bo wykonawcy hali zdążą do końca maja. Oficjalne terminy upłynęły w marcu.
Tymczasem Budimex stoi na zupełnie innym stanowisku. Krzysztof Kozioł, przedstawiciel tej firmy, również zapewnia, że koniec maja to realny termin zakończenia prac, zastrzega jednak, że i Budimex, by oddać halę inwestorowi musi poczekać, aż swoje prace zakończy Asseco. - Obrazowo mówiąc: jak Asseco położy jakieś kable, to my musimy położyć na nich tynk i pomalować ścianę - tłumaczy Kozioł.
- Ile wam to nam zajmie? - To zależy. W jednym miejscu hali kilka dni, a winnym kilka tygodni.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra