Zakończono budowę białostockiego stadionu miejskiego
Trwa procedura odbioru stadionu miejskiego w Białymstoku, którego właśnie zakończyła się budowa. Obiekt, który pomieści ponad 20 tys. widzów za około 2 miesiące ma zostać oddany do użytku. Liderem konsorcjum wykonawcy była hiszpańska firma OHL.
Pierwsze prace budowlane na terenie inwestycji ruszyły już jesienią 2010 roku i pierwotnie oddanie stadionu do użytku miało nastąpić w 2012 roku. Wtedy jednak pojawiły się pierwsze kłopoty. Z powodu opóźnień w pracach jeszcze w czerwcu 2011 roku miasto rozwiązało umowę z ówczesnym generalnym wykonawcą. Sprawa trafiła do sądu i toczy się do dzisiaj.
Za wykonane prace z pierwotnym wykonawcą obiektu, miasto zapłaciło około 21 mln zł netto. Drugiemu wykonawcy wypłacono sumę prawie 206,5 mln zł netto.
Inwestycja przebiegała w dwóch etapach. W sierpniu ubiegłego roku, zakońcono budowę pierwszej części stadionu, z trybunami na 7 tys. mkw. W tej części mieściły się także sale konferencyjne oraz miejsca dla mediów. Drugi etap inwestycji to trybuny na prawie 15 tys. kibiców, lokale komercyjne oraz boisko treningowe.
Trwający odbiór techniczny stadionu w Białymstoku nie będzie dotyczył pomieszczeń administracyjno-biurowych i obsługi boiska bocznego, gdzie nadal trwają prace, które nie mają wpływu na możliwość korzystania z obiektu przy zapełnionych trybunach.
Pierwsze prace budowlane na terenie inwestycji ruszyły już jesienią 2010 roku i pierwotnie oddanie stadionu do użytku miało nastąpić w 2012 roku. Wtedy jednak pojawiły się pierwsze kłopoty. Z powodu opóźnień w pracach jeszcze w czerwcu 2011 roku miasto rozwiązało umowę z ówczesnym generalnym wykonawcą. Sprawa trafiła do sądu i toczy się do dzisiaj.
Inwestycja przebiegała w dwóch etapach. W sierpniu ubiegłego roku, zakońcono budowę pierwszej części stadionu, z trybunami na 7 tys. mkw. W tej części mieściły się także sale konferencyjne oraz miejsca dla mediów. Drugi etap inwestycji to trybuny na prawie 15 tys. kibiców, lokale komercyjne oraz boisko treningowe.
Trwający odbiór techniczny stadionu w Białymstoku nie będzie dotyczył pomieszczeń administracyjno-biurowych i obsługi boiska bocznego, gdzie nadal trwają prace, które nie mają wpływu na możliwość korzystania z obiektu przy zapełnionych trybunach.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra