Mgliste plany budowy centrum handlowego Res-Vita w Rzeszowie
Pomimo, że inwestor rzeszowskiego centrum handlowego Res-Vita wystąpił o uzyskanie pozwolenia na budowę, to realizacja inwestycji na pewno nie ruszy w tym roku - pisze "Gazeta Wyborcza".
Niespodziewany ruch inwestora po wielu latach zastoju, ma związek z faktem, że dłuższa bezczynność właściciela terenów w rejonie al. Witosa, skutkowałoby zabraniem jej części przez miasto.
Centrum handlowe Res-Vita wybudowane ma zostać na działkach położonych u zbiegu Witosa i Wyspiańskiego. Pierwsze informacje o planowanej galerii sięgają aż 2006 roku. Wtedy mówiło się o wielkim kompleksie wielofunkcyjnym, w którym oprócz centrum handlowego powstać miałby także aquapark, hotel oraz nowoczesna hala łuczniczo-piłkarska. Były plany także rozbudowy stadionu Resovii, a także wybudowanie dwóch wysokich budynków mieszkalnych wielorodzinnych.
Obecny projekt mówi jedynie o galerii handlowej z częścią rekreacyjno-sportową ze skateparkiem i lodowiskiem.
Z początkiem bieżącego roku na terenie inwestycji zaczęło prace porządkowe od wycięcia drzew i krzewów. Wiadomo, że lodowisko nie zostanie wyburzone. Inwestor wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę dla pierwszego etapu budowy centrum handlowego.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to decyzja ma zostać wydana w ciągu dwóch miesięcy. Do budowy w tym roku raczej nie dojdzie, bo złożony wniosek jest jedynie strachem przed odebraniem miejskich terenów, ponieważ Resovia zobowiązała się z miastem, że latem tego roku, rozpocznie prace związane z budową nowego lodowiska w miejscu starego.
Jak podają przedstawiciele inwestora w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", prace mogą ruszyć w przyszłym roku.
Niespodziewany ruch inwestora po wielu latach zastoju, ma związek z faktem, że dłuższa bezczynność właściciela terenów w rejonie al. Witosa, skutkowałoby zabraniem jej części przez miasto.
Obecny projekt mówi jedynie o galerii handlowej z częścią rekreacyjno-sportową ze skateparkiem i lodowiskiem.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to decyzja ma zostać wydana w ciągu dwóch miesięcy. Do budowy w tym roku raczej nie dojdzie, bo złożony wniosek jest jedynie strachem przed odebraniem miejskich terenów, ponieważ Resovia zobowiązała się z miastem, że latem tego roku, rozpocznie prace związane z budową nowego lodowiska w miejscu starego.
Jak podają przedstawiciele inwestora w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", prace mogą ruszyć w przyszłym roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra