Zaawansowanie prac na budowie Lira Park w Warszawie


2019.01.03
Autor: Urbanity.pl
Powstający na warszawskiej Ochocie budynek mieszkalny Lira Park powstaje zgodnie z harmonogramem. Do połowy stycznia br., zakończyć ma się konstrukcja żelbetowa obiektu.

Lira Park będzie 7-kondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym, w którym zaplanowano 72 lokale w zróżnicowanych metrażach i układach. Obiekt oferuje 25 mieszkań 2-pokojowych, 34 mieszkania 3-pokojowe oraz 13 mieszkań 4-pokojowych.

Inwestycja powstaje na działce na rogu ulic Lirowej i Włodarzewskiej, a jej powierzchnia zabudowy wynosi 1 587 mkw. Budynek zmierza do osiągnięcia stanu surowego otwartego. Do połowy stycznia 2019 roku zakończona będzie konstrukcja żelbetowa obiektu. Stan surowy otwarty jest zaplanowany na luty, a stan surowy zamknięty miesiąc później.

Lira Park powstaje na niełatwym gruncie z przewarstwieniami, gytiami i namułami stanowiącymi w tym rejonie miasta pozostałości po Jeziorze Żoliborskim z okresu międzylodowcowego. W związku z tym teren budowy wymagał wzmocnienia go ponad 300 kolumnami CMC. Generalny wykonawca, firma Totalbud, wiedząc o problemach z terenem, od początku wprowadziła procedury i technologie, mające na celu sprawną i bezpieczną realizację inwestycji.

Projektantem budynku jest Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, a jego deweloperem Yuniversal Podlaski. Lira Park zostanie oddana do użytku w styczniu 2020 roku.

Inne wiadomości o Lira Park, Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, Yuniversal Development, Totalbud

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.