Wyburzą dwa pawilony na Służewie. W ich miejsce osiedle z 14-kondygnacyjnymi blokiem
W tym miesiącu rozpocznie się rozbiórka dwóch połączonych pawilonów mieszczących się na rogu ul. Wałbrzyskiej i Puławskiej, na terenie osiedla Służew nad Dolinką. Spółdzielnia mieszkaniowa planuje w tym miejscu budowę osiedla.
Zakończenie działalności przez McDonald's i Mokpol oznacza zmiany w rejonie ul. Wałbrzyskiej i Puławskiej. Wybudowany w latach 70. XX wieku pawilon Mokpol wraz z dobudowanym obiektem, w którym mieściła się restauracja, pójdzie pod kilof. Z końcem kwietnia zostały zamknięte i wkrótce zostaną wyburzone. W ich miejsce powstanie osiedle budynków wielorodzinnych - pisze "Wyborcza".
Inwestycja na terenie osiedla Służew nad Dolinką realizowana będzie przez spółdzielnię mieszkaniową i składała się będzie z budynków o wysokości od pięciu do czternastu kondygnacji nadziemnych. Pod nimi zaplanowano 3-poziomowy garaż samochodowy (jeden poziom na potrzeby wynajmu miejsc postojowych dla mieszkańców okolicznych budynków) na prawie 250 miejsc postojowych.
W budynkach znajdzie się łącznie 160 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 25 do 118 metrów kwadratowych. Część handlowo-usługowa o łącznej powierzchni około 2 500 mkw. mieściła się będzie na parterze i pierwszym piętrze.
Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Wojciecha Kornatowskiego. Generalnym wykonawcą została firma ZAB-BUD, która przystąpi do realizacji zadania w dniu 17 maja. Całość ma być gotowa pod koniec 2025 roku.
Zakończenie działalności przez McDonald's i Mokpol oznacza zmiany w rejonie ul. Wałbrzyskiej i Puławskiej. Wybudowany w latach 70. XX wieku pawilon Mokpol wraz z dobudowanym obiektem, w którym mieściła się restauracja, pójdzie pod kilof. Z końcem kwietnia zostały zamknięte i wkrótce zostaną wyburzone. W ich miejsce powstanie osiedle budynków wielorodzinnych - pisze "Wyborcza".
W budynkach znajdzie się łącznie 160 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 25 do 118 metrów kwadratowych. Część handlowo-usługowa o łącznej powierzchni około 2 500 mkw. mieściła się będzie na parterze i pierwszym piętrze.
Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Wojciecha Kornatowskiego. Generalnym wykonawcą została firma ZAB-BUD, która przystąpi do realizacji zadania w dniu 17 maja. Całość ma być gotowa pod koniec 2025 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra