Wyburzą biurowiec i zbudują osiedle w trybie "lex deweloper? Echo Investment czeka na zgodę radnych


2022.10.26
Autor: Piotr Maślak/Wyborcza.pl
Echo Investment planuje w trybie "lex deweloper" wybudować osiedle mieszkaniowe w miejscu biurowca z lat 90' na warszawskim Żoliborzu. Deweloper ze swojej strony proponuje budowę przedszkola i przekazać je nieodpłatnie miastu.

Żoliborscy radni mają zdecydować czy przy ulicy Przasnyskiej firma deweloperska Echo Investment wybuduje w trybie "lex deweloper" osiedle budynków wielorodzinnych na Żoliborzu Południowym - pisze "Wyborcza". Chodzi o działkę przy ulicy Przasnyskiej 6b, na której obecnie znajduje się biurowiec z lat 90.

Deweloper planuje rozbiórkę biurowca, a w jego miejsce pierwotnie zaproponował budowę dwóch budynków - 5-kondygnacyjnego z wewnętrznym dziedzińcem oraz 6-kondygnacyjny punktowiec z mniejszą liczbą mieszkań. Łącznie inwestycja na Żoliborzu firmy Echo Investment zaoferowałaby 200 lokali mieszkalnych. W parterze większego budynku miało powstać przedszkole dla 50 dzieci.

Jak czytamy na łamach portalu "Wyborcza" po sprzeciwie okolicznych mieszkańców i części radnych, deweloper zrezygnował z budowy punktowca, a w jego miejsce powstać ma 2-kondygnacyjny lokal przedszkolny o powierzchni około 520 mkw., do którego będzie mogła uczęszczać nawet setka dzieci. Przedszkole ma mieć dostęp do garażu podziemnego oraz wydzielony teren zielony z placem zabaw.

Deweloper wybudować ma przedszkole na swój koszt i przekazać nieodpłatnie miastu. Ponadto Echo Investment zadeklarowało większe nakłady na urządzenie zieleńca linearnego na miejscu dawnej bocznicy kolejowej.

Rezygnacja z budowy 6-kondygnacyjnego punktowca oznaczałaby podwyższenie czteropiętrowego budynku o jedną kondygnację. W środę radni zaopiniują koncepcję inwestycji.

Komentarze


 • Mruj
  Gość
  2022-10-26 13:16:04
  Jakie to jest brzydkie. Lepiej żeby nie powstało.

 • Sruj
  Gość
  2022-10-30 11:05:51
  Ale to ładne, oby więcej takich rzeczy powstawało

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.