Ursus z kolejnym osiedlem od firmy Profbud. W ofercie mieszkania i lokale użytkowe
W dzielnicy Ursus powstaje kolejna inwestycja mieszkaniowa firmy Profbud. Osiedle Złota Oksza oferuje niespełna 280 mieszkań, które gotowe będą w 2024 roku. Na budowie inwestycji odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.
Osiedle Złota Oksza to pięcioklatkowy budynek o zróżnicowanej wysokości, liczący od 5 do 12 kondygnacji, w którym zaplanowano łącznie 276 mieszkań. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Malbud-1, natomiast inwestorem Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Ursus. Projekt realizowany jest przez firmę Profbud.
Dnia 6 kwietnia br. odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę osiedla przy ulicy Zagłoby na warszawskim Ursusie. W ofercie znajdują się mieszkania o metrażach od 27 do 102 metrów kwadratowych w rozkładach od jedno- do pięciopokojowych lokali. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony i loggie, a lokale na V piętrze wyposażone zostaną w przestronne tarasy. Do pięciu mieszkań na XII kondygnacji przynależeć będą natomiast tarasy na dachu z widokiem na panoramę miasta.
Przyszli mieszkańcy Osiedla Złota Oksza będą mieli do dyspozycji dwupoziomową, wielostanowiskową halę garażową oraz komórki lokatorskie. Inwestycja posiadała będzie liczne rozwiązania proekologiczne i innowacyjne, w tym m.in. ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych, panele fotowoltaiczne na dachu zasilające części wspólne budynku, podziemne zbiorniki retencyjne umożliwiające magazynowanie deszczówki, windy z odzyskiem energii, energooszczędne oświetlenie LED, miejsce do odkurzania samochodu w garażu, pomieszczenie do mycia rowerów, a także ścienne wieszaki na jednoślady.
Całość uzupełniona zostanie o dziedziniec z terenem rekreacyjnym z placem zabaw. W parterze zaplanowano przestrzeń pod lokale użytkowe. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia OPA Architekci.
Oddanie osiedla do użytku zaplanowano na III kwartał 2024 roku.
Osiedle Złota Oksza to pięcioklatkowy budynek o zróżnicowanej wysokości, liczący od 5 do 12 kondygnacji, w którym zaplanowano łącznie 276 mieszkań. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Malbud-1, natomiast inwestorem Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Ursus. Projekt realizowany jest przez firmę Profbud.
Przyszli mieszkańcy Osiedla Złota Oksza będą mieli do dyspozycji dwupoziomową, wielostanowiskową halę garażową oraz komórki lokatorskie. Inwestycja posiadała będzie liczne rozwiązania proekologiczne i innowacyjne, w tym m.in. ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych, panele fotowoltaiczne na dachu zasilające części wspólne budynku, podziemne zbiorniki retencyjne umożliwiające magazynowanie deszczówki, windy z odzyskiem energii, energooszczędne oświetlenie LED, miejsce do odkurzania samochodu w garażu, pomieszczenie do mycia rowerów, a także ścienne wieszaki na jednoślady.
Całość uzupełniona zostanie o dziedziniec z terenem rekreacyjnym z placem zabaw. W parterze zaplanowano przestrzeń pod lokale użytkowe. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia OPA Architekci.
Oddanie osiedla do użytku zaplanowano na III kwartał 2024 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra