Trzy nowe stacje II linii metra na Bemowie. Trwa planowanie III linii


2023.02.02
Autor: Bartosz Motorek
Trwają prace budowlane na budowie ostatniego odcinka drugiej linii warszawskiego metra na Karolin. Ruszyły pierwsze roboty dotyczące trzech nowych stacji - Karolin, Chrzanów i Lazurowa. Równolegle rozpoczęto planowanie III linii metra.

[Trzy nowe stacje linii M2 na Bemowo[/h2]
Za kadencji prezydenta Rafała Trzaskowskiego otwarto jedenaście stacji drugiej linii metra w Warszawie. Obecnie trwają przygotowania do budowy kolejnych trzech. Wykonawca rozpoczął już grodzenie terenu i zabezpieczanie drzew na terenie przyszłych stacji Karolin, Chrzanów i Lazurowa.

Rusza realizacja ostatniego etapu linii M2 na Karolin, który zakłada budowę 4-kilometrowego odcinka, na którym powstaną: Stacja Techniczno-Postojowa Karolin, stacje pasażerskie C01 Karolin, C02 Chrzanów i C03 Lazurowa.

Pieniądze na budowę metra były zagrożone. Przez cały czas lobbowaliśmy w Brukseli, żeby móc nadal korzystać z unijnych funduszy. Chociaż cały czas jest problem z przyjęciem KPO to mam nadzieję, że uda się go odblokować, bo bez pieniędzy europejskich czy też rządowych trudno realizować tak wielkie inwestycje
powiedział: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Ponad 180 mln pasażerów rocznie. Planowanie III linii metra


Prezydent Warszawy poinformował, powróciło obłożenie metra sprzed pandemii i wynosi ponownie ponad 180 mln pasażerów rozcznie.

Rozpoczęliśmy planowanie III linii metra – mam nadzieję, że wkrótce zaczniemy ją budować. Mamy też w planach kolejne linie, zależy nam, żeby ten plan brał pod uwagę wszystkie strategiczne kwestie rozwoju miasta.
powiedział: Rafał Trzaskowski

Przygotowane zostało już zaplecze budowy w miejsce, w którym powstanie stacja STP Karolin. Równocześnie prowadzone są prace rozbiórkowe i grodzenie terenu. Wykonywana jest też kanalizacja. Na terenie stacji C01 Karolin dodatkowo zabezpieczane są budynki.

Komentarze


 • Tomasz K
  Gość
  2023-02-03 19:28:51
  Tą kasę lepiej przeznaczyć na obronę naszego państwa " Wojsko Polskie " , przeszkolenie obywateli i rezerwistów z obsługi nowej broni niż budowanie kolejnych stacji metra .

 • Michał K
  Gość
  2023-02-04 08:19:02
  Tomasz K
  Dlaczego lepiej wydać tę kasę na wojsko niż metro

 • Co
  Gość
  2023-02-05 21:52:57
  Tomasz K jakiś odklejony XD. A do pracy jeździć będziesz czołgiem tak? Właśnie przez takich debili Polska jest dzisiaj zacofana.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.