Ruszyła budowa Muzeum Pragi. Będzie gotowe w 2012 r.
Na kamienicy przy Targowej zawisły banery wykonawcy, wzdłuż Kępnej stanął płot, za nim trwa rozbiórka baraków - zaczęła się budowa Muzeum Warszawskiej Pragi.
Umowę z wykonawcą ratusz podpisał już w czerwcu. Jednak dopiero teraz przez płot widać, że rozebrano już kilka baraków. Wkrótce zacznie się reanimacja walących się budynków. Trzy kamienice przy Targowej zepnie metalowa konstrukcja. - Żeby się nie rozpadły w trakcie remontu. Większość ścian działowych będzie wyburzona - zapowiada Julia Matuszewska ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, który prowadzi inwestycję.
W fatalnym stanie jest też czwarty budynek, który zostanie zaadaptowany na Muzeum. To stojąca w podwórku oficyna, w której znajduje się dawna żydowska modlitewnia z zachowanymi polichromiami. - Jeszcze rok zwłoki, a groziłaby jej katastrofa budowlana - mówi dyrektor Zarządu Paweł Barański.
Budujący Muzeum Mostostal Warszawa musi przygotować tymczasowe pawilony na bazarze Różyckiego. Przeniosą się do nich kupcy z budek opartych o tylną ścianę oficyny. Aby wzmocnić budynek, trzeb się dokopać do jego fundamentów.
Sam bazar przeżywa rozkwit. W ostatnich miesiącach przeniosło się tu ok. 200 kupców z zamkniętego Jarmarku Europa. Przyszli też klienci. - Gołym okiem widać, że jest o wiele więcej kupujących. Handel idzie coraz lepiej, nie mamy wolnych pawilonów - mówi Zenon Jędra, prezes Stowarzyszenia Kupców Bazaru Różyckiego. Kupcy liczą, że bazar zyska po otwarciu Muzeum w 2012 r. Już teraz zagląda tu sporo turystów.
Umowę z wykonawcą ratusz podpisał już w czerwcu. Jednak dopiero teraz przez płot widać, że rozebrano już kilka baraków. Wkrótce zacznie się reanimacja walących się budynków. Trzy kamienice przy Targowej zepnie metalowa konstrukcja. - Żeby się nie rozpadły w trakcie remontu. Większość ścian działowych będzie wyburzona - zapowiada Julia Matuszewska ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, który prowadzi inwestycję.
Budujący Muzeum Mostostal Warszawa musi przygotować tymczasowe pawilony na bazarze Różyckiego. Przeniosą się do nich kupcy z budek opartych o tylną ścianę oficyny. Aby wzmocnić budynek, trzeb się dokopać do jego fundamentów.
Sam bazar przeżywa rozkwit. W ostatnich miesiącach przeniosło się tu ok. 200 kupców z zamkniętego Jarmarku Europa. Przyszli też klienci. - Gołym okiem widać, że jest o wiele więcej kupujących. Handel idzie coraz lepiej, nie mamy wolnych pawilonów - mówi Zenon Jędra, prezes Stowarzyszenia Kupców Bazaru Różyckiego. Kupcy liczą, że bazar zyska po otwarciu Muzeum w 2012 r. Już teraz zagląda tu sporo turystów.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra