Powstaje 55-metrowy budynek na Sielcach. Najwyższy w zasobach MSM „Energetyka”
U zbiegu ulicy Czerniakowskiej z aleją Polski Walczącej na warszawskim Mokotowie trwa budowa kompleksu mieszkalno-usługowego o wysokości 55 metrów. Inwestycja na Sielcach będzie najwyższym budynkiem w zasobach MSM „Energetyka”.
W20 - pod taką nazwą realizowana jest inwestycja mieszkalno-usługowa należąca do MSM „Energetyka”. Inwestycja powstaje przy Alei Polski Walczącej 2 w dzielnicy Mokotów i łącznie dostarczy na stołeczny rynek 165 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach.
U zbiegu Czerniakowskiej i Alei Polski Walczącej na Sielcach trwa budowa kompleksu budynków wielorodzinnych, które będą miały od 6 (położona wzdłuż Alei Polski Walczącej) do 17 kondygnacji naziemnych o łącznej wysokości 55 metrów. Będzie to najwyższy budynek w zasobach MSM „Energetyka”. W ramach inwestycji powstanie 165 mieszkań o metrażach od 30 do 90 mkw.
Elewacja i części wspólne będą wykonane w wyższym standardzie - ozdobią ją wiszące ogrody oraz duże przeszklenia. Część parterowa oraz pierwsze piętro zostanie zagospodarowane pod działalność handlowo-usługową oraz biurową. W części podziemnej, która składać się będzie z dwóch kondygnacji stanie się miejsce na stanowiska parkingowe dla lokali mieszkalnych i komercyjnych.
Inwestycja W20 jest już w budowie. Wraz z początkiem tego roku rozpocznie się zawieranie z członkami spółdzielni umów o budowę lokali. Planowany, wstępny koszt budowy 1 mkw lokalu mieszkalnego ustalony został na 15 200 zł netto. Budynki będą gotowe w 2025 roku. Generalnym wykonawcą jest spółka Alisma Construction.
Przy okazji budowy przeprowadzona zostanie również modernizacja placu miejskiego przy Pomniku Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet.
W20 - pod taką nazwą realizowana jest inwestycja mieszkalno-usługowa należąca do MSM „Energetyka”. Inwestycja powstaje przy Alei Polski Walczącej 2 w dzielnicy Mokotów i łącznie dostarczy na stołeczny rynek 165 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach.
Oprócz mieszkań także biura i usługi
Elewacja i części wspólne będą wykonane w wyższym standardzie - ozdobią ją wiszące ogrody oraz duże przeszklenia. Część parterowa oraz pierwsze piętro zostanie zagospodarowane pod działalność handlowo-usługową oraz biurową. W części podziemnej, która składać się będzie z dwóch kondygnacji stanie się miejsce na stanowiska parkingowe dla lokali mieszkalnych i komercyjnych.
Inwestycja W20 jest już w budowie. Wraz z początkiem tego roku rozpocznie się zawieranie z członkami spółdzielni umów o budowę lokali. Planowany, wstępny koszt budowy 1 mkw lokalu mieszkalnego ustalony został na 15 200 zł netto. Budynki będą gotowe w 2025 roku. Generalnym wykonawcą jest spółka Alisma Construction.
Przy okazji budowy przeprowadzona zostanie również modernizacja placu miejskiego przy Pomniku Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra