Nowe plany dla Towarowej 22 w Warszawie


2019.03.13
Autor: Urbanity.pl
Echo Investment zaprezentowało na targach MIPIM 2019 w Cannes najnowszy projekt zabudowy działki przy ulicy Towarowej 22 na warszawskiej Woli.

Pierwsze plany zabudowy działki o powierzchni 6,5 ha przy ulicy Towarowej 22 na Woli mówiły o wybudowaniu wysokiego wieżowca w otoczeniu mniejszych budynków. Obecny projekt zakłada realizację niższego, wielofunkcyjnego kompleksu o łącznej powierzchni 230 000 mkw.

Nowa Towarowa 22 będzie kompleksem wielofunkcyjnym, w którym większość powierzchni zajmą handel i usługi. Biura w inwestycji to 25 proc. powierzchni użytkowej, mieszkania na sprzedaż i wynajem to ponad 15 proc., a część hotelowa 10 proc. Całość uzupełniona zostanie o zieloną przestrzeń publiczną z dwuhektarowym placem Kazimierza Wielkiego oraz pierwszym w Polsce kinem festiwalowym i teatrem.

Według założeń architektonicznych, wzdłuż ulicy Towarowej znajdzie się pierzeja domów handlowych, nad którymi zaplanowano powierzchnie biurowe. Od ulicy Pańskiej mieściło się będzie kino festiwalowe, gdzie odbywały się będą najważniejsze i największe premiery filmowe nad Wisłą. Zmiany czekają również plac Kazimierza, gdzie Echo odnowi modernistyczny pawilon i przekształci w miejsce dostępne dla wszystkich.

Za projekt Towarowej 22 odpowiada światowej sławy duński architekt Bjarke Ingels. Szacowany koszt inwestycji to między 800 mln - 1 mld euro. Projekt zostanie zrealizowany w formule joint venture powołane przez Echo Investment oraz EPP. Budowa ma ruszyć w ciągu dwóch lat i potrwać od trzech do pięciu lat. Inwestycja nie będzie etapowana.

Komentarze


 • Kamil
  Gość
  2019-03-13 15:59:25
  A czy wystąpili już o pozwolenie na budowę? Ten papierek to alfa i omega inwestycji.

 • Jerzy
  Gość
  2019-03-13 21:19:51
  @Kamil
  Z innego portalu:
  "Plan miejscowy obejmujący działki, na których stanąć ma projekt jest w trakcie opracowywania. Deweloper zamierza wystąpić w przyszłym roku o pozwolenia na budowę."

 • BIG LUKAS
  Gość
  2019-03-14 20:03:55
  W POPRZEDNICH PLANACH MIALY BYC WIEZOWCE,A TERAZ KILKU PIETROWE GNIOTY,MARNOTRASTWO FAJNEJ DZIALKI!!!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.