Największa polska prywatna grupa energetyczna w biurowcu na Mokotowie
Właściciel biurowca Lakeside na Mokotowie pozyskał kolejnego dużego najemcę. Swoje biura w budynku wynajęła największa polska prywatna grupa energetyczna.
Lakeside to nowoczesna inwestycja biurowa należąca do firmy Atenor, która powstała na warszawskim Mokotowie. Obiekt przy ulicy Szturmowej został wzniesiony w latach 2022-2023 i oferuje łącznie około 23 844 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Lekaside wyposażony jest w wiele udogodnień, w tym lokal gastronomiczny wraz z kawiarnię, infrastrukturę dla rowerzystów czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych tj. samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych.
Do grona najemców biurowca dołączyła Polenergia Fotowoltaika, Polenergia Sprzedaż oraz Polenergia eMobility, które są częścią największej polskiej prywatnej grupy energetycznej. Firmy zajmą łącznie około 3 500 mkw. w budynku należącym do Atenor. Ponadto Polenergia eMobility uruchomi stację ładowania samochodów elektrycznych o mocy 150 kW.
W procesie negocjacji spółki z Grupy Polenergia wspierane były przez firmę CBRE, natomiast spółkę ATENOR reprezentowała firma JLL.
Generalnym wykonawcą biurowca była firma PORR, natomiast projekt architektoniczny powstał w pracowni Grupa 5 Architekci. Wyłącznym agentem, odpowiedzialnym za komercjalizację budynku, jest międzynarodowa firma doradcza JLL.
Lakeside to nowoczesna inwestycja biurowa należąca do firmy Atenor, która powstała na warszawskim Mokotowie. Obiekt przy ulicy Szturmowej został wzniesiony w latach 2022-2023 i oferuje łącznie około 23 844 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Lekaside wyposażony jest w wiele udogodnień, w tym lokal gastronomiczny wraz z kawiarnię, infrastrukturę dla rowerzystów czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych tj. samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych.
W procesie negocjacji spółki z Grupy Polenergia wspierane były przez firmę CBRE, natomiast spółkę ATENOR reprezentowała firma JLL.
Polenergia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Spółki z naszej Grupy powiększają swoje zespoły, które każdego dnia prowadzą działania wspierające dekarbonizację polskiej gospodarki. Budynek Lakeside, do którego przyjemność będzie miała przenieść się duża część pracowniczek i pracowników Polenergii, to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie z naszej strony. Wierzymy, że dzięki nowej, przyjaznej i oznaczonej certyfikatem BREEAM przestrzeni będziemy jeszcze skuteczniejsi w realizowaniu zielonej transformacjipowiedział: Piotr Maciołek, Członek Zarządu Polenergia S.A.
Generalnym wykonawcą biurowca była firma PORR, natomiast projekt architektoniczny powstał w pracowni Grupa 5 Architekci. Wyłącznym agentem, odpowiedzialnym za komercjalizację budynku, jest międzynarodowa firma doradcza JLL.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA