Na wódkę do warszawskiego muzeum


2018.06.06
Autor: Urbanity.pl
Gotowy jest już budynek przy Placu Konesera 1, w którym mieści się Muzeum Polskiej Wódki. Na oficjalne otwarcie musimy poczekać do 12 czerwca.

Muzeum Polskiej Wódki przy Placu Konesera 1, powstało w XIX-wiecznym budynku Rektyfikacji, na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Budynek jest częścią inwestycji Centrum Praskim Koneser, która jest wspólnym projektem Liebrecht & Wood oraz BBI Development. Cały kompleks ma być gotowy we wrześniu br.

Zabytkowy budynek Rektyfikacji jest miejscem, w którym znajduje się także Bar Akademii Wódki, gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach edukacyjnych poświęconych zasadom serwowania Polskiej Wódki. Trzecie i czwarte piętro zostało zagospodarowane pod bar „¾”, gdzie można skosztować koktajli m.in. właśnie na bazie Polskiej Wódki. Muzeum to również Bistro WuWu otwarte 24h na dobę oraz restauracja Zoni ze stolikami ulokowanymi nad zabytkowymi piecami dawnej fabryki wódek. Obok lobby muzeum dostępna jest Pijalnia Czekolady E.Wedel.

Inwestycja zostanie oficjalnie otwarta 12 czerwca, a godziny otwarcia Muzeum Polskiej Wódki to od niedzieli do czwartku w godzinach 10:00-20:00, a w piątki i soboty od godziny 11:00 do 21:00. Koszt wstępu to 40 zł.

Za projekt aranżacji wnętrz odpowiada pracownia Nizio Design International. Logo muzeum stworzył grafik Andrzej Pągowski.

Inne wiadomości o Muzeum Polskiej Wódki, Liebrecht & wooD Polska, BBI Development NFI, Nizio Design International

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.