Na Grochowie powstać ma duże osiedle na ponad 550 mieszkań. Wyburzą starą zabudowę biurowo-magazynową


2025.06.12
Autor: Piotr Maślak
Firma Grupo Lar Polska przymierza się do realizacji nowej inwestycji mieszkaniowej w miejsce starych zabudowań biurowo-magazynowych przy ulicy Grochowskiej na Grochowie. Osiedle powstać ma w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper", dlatego deweloper zobowiązał się m.in. do remontu pobliskiej Szkoły Podstawowej.

Przy ulicy Grochowskiej 23/31 na warszawskim Grochowie znajduje się obecnie stara zabudowa biurowo-magazynowa. Firma Grupo Lar Polska chce w jej miejsce wybudować nową inwestycję mieszkaniową w ramach specustawy "lex deweloper". Rusza właśnie dialog społeczny o planowanym osiedlu.

Nowy Witolin ma być nowoczesnym osiedlem wielorodzinnym składającym się docelowo z 552 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i strukturze, które powstanie w dwóch etapach. Wszystkie lokale posiadały będą przestrzeń zewnętrzną w postaci balkonu, loggii lub ogródka. Przyszli mieszkańcy inwestycji będą mieli do dyspozycji m.in. podziemną halę garażową, naziemna miejsca postojowe, a także aż 1100 stanowisk do parkowania rowerów. W parterach zaplanowano przestrzeń pod działalność handlowo-usługową, w tym gastronomiczną. Na terenie osiedla powstaną także dwa place zabaw dla dzieci o powierzchni 100 mkw., każdy.
Nowy Witolin na Grochowie, wiz. materiały dewelopera

Deweloper zaplanował również wiele zieleni na osiedlu Nowy Witolin. Powstaną ogólnodostępne pasaże pomiędzy budynkami z przestrzenią do spacerów i rekreacji oraz zielone skwery. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia KUL Architekci.

Przy realizacji osiedla zastosowanych zostanie wiele rozwiązań proekologicznych, w tym zielone dachy czy zbiorniki retencyjne w garażu podziemnym do gromadzenia wody deszczowej.

– Przy Grochowskiej 23/31 znajdują się stare obiekty o charakterze biurowo-produkcyjnym. Korzystając z zapisów specustawy mieszkaniowej, chcemy „odbetonować” ten rejon i przekształcić go w atrakcyjną, żywą tkankę miejską, która podniesie jakość życia mieszkańców całej okolicy. Dobrze wkomponowane w sąsiedztwo jakościowa architektura, duży komponent zieleni oraz szeroka oferta usług mogą przywrócić ten teren mieszkańcom Warszawy i stać się impulsem do zmian, które pomogą Witolinowi otworzyć nowy rozdział w historii dzielnicy – mówi Alicja Bienias z filmy Grupo Lar Polska, dewelopera projektu.

W ramach inwestycji towarzyszącej, deweloper zobowiązał się do przeprowadzenia remontu w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 401 w Warszawie i adaptacji części pomieszczeń na potrzeby uczniów.

Dialog społeczny na temat inwestycji odbędzie się w formule offline i online w następujących terminach:

25.06.2025 r. (środa), godz. 17.30 – spotkanie na żywo w Szkole Podstawowej nr 401, przy ul. Tarnowieckiej 4 w Warszawie;
01.07.2025 r. (wtorek), godz. 17.30 – spotkanie online.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.