KDT znika w oczach
Wiosenne porządki w Śródmieściu. Trwa demontaż dachu hali KDT. W maju ma nie być śladu po blaszaku.
Zdjęcia z rozbiórki KDT umieścił tuż przed świętami na tvnwarszawa.pl internauta Maximus38. "Czy warto było walczyć wręcz o ten blaszak? Bez KDT nie ma tragedii wszystko działa a kupcy kupczą gdzie indziej i nie narzekają" - napisał w komentarzu.
Chcieli sprzedać w internecie
Kupcy opuścili blaszak w lipcu zeszłego roku. Jego rozbiórka trwa od grudnia. Teraz niewiele już pozostało - co widać na załączonym obrazku. - Ostateczny termin ukończenia wszystkich prac upływa 20 czerwca - przypomina Maciej Poniatowski z firmy Kruszer.
Firma, która prowadzi prace rozbiórkowe, chciała nawet sprzedać blaszak w internecie za 4 mln zł, ale nie było chętnych.
- Tak naprawdę, nie liczyliśmy wcale na to, że wystawienie hali na Allegro zakończy się od razu podpisaniem umowy. Chcieliśmy po prostu dotrzeć do większej grupy zainteresowanych. Ogłoszenia na branżowych portalach wiszą już od kilku miesięcy - przekonuje Poniatowski. Jak dodaje, w tej chwili firma prowadzi rozmowy z kilkoma potencjalnymi kupcami. - Umowy jednak jeszcze nie podpisaliśmy - dodaje.
Bitwa o KDT
Hala była od początku 2009 roku nielegalnie zajmowana przez kupców, aż w końcu, pod koniec lipca, komornik w imieniu miasta zajął KDT. Doszło wówczas do starć towarzyszącej mu ochrony, straży miejskiej i policji z kupcami oraz przybyłymi w okolice hali chuliganami.
Zdjęcia z rozbiórki KDT umieścił tuż przed świętami na tvnwarszawa.pl internauta Maximus38. "Czy warto było walczyć wręcz o ten blaszak? Bez KDT nie ma tragedii wszystko działa a kupcy kupczą gdzie indziej i nie narzekają" - napisał w komentarzu.
Kupcy opuścili blaszak w lipcu zeszłego roku. Jego rozbiórka trwa od grudnia. Teraz niewiele już pozostało - co widać na załączonym obrazku. - Ostateczny termin ukończenia wszystkich prac upływa 20 czerwca - przypomina Maciej Poniatowski z firmy Kruszer.
- Tak naprawdę, nie liczyliśmy wcale na to, że wystawienie hali na Allegro zakończy się od razu podpisaniem umowy. Chcieliśmy po prostu dotrzeć do większej grupy zainteresowanych. Ogłoszenia na branżowych portalach wiszą już od kilku miesięcy - przekonuje Poniatowski. Jak dodaje, w tej chwili firma prowadzi rozmowy z kilkoma potencjalnymi kupcami. - Umowy jednak jeszcze nie podpisaliśmy - dodaje.
Hala była od początku 2009 roku nielegalnie zajmowana przez kupców, aż w końcu, pod koniec lipca, komornik w imieniu miasta zajął KDT. Doszło wówczas do starć towarzyszącej mu ochrony, straży miejskiej i policji z kupcami oraz przybyłymi w okolice hali chuliganami.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra