Jasna 26 z prawomocnym pozwoleniem na budowę


2012.02.16
Autor: Urbanity
W ścisłym centrum Warszawy przy ulicy Jasnej 26 na 6-ciu kondygnacjach dostępnych będzie ponad 5 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.

Jasna 26 to zabytkowa kamienica, która już wkrótce stanie się nowoczesnym biurowcem klasy A.

Jasna 26 to także część historii Warszawy. Przed wojną pod tym adresem mieścił się hotel Victoria, który nie przetrwał działań wojennych. To na jego fundamentach, z zachowaniem założeń pierwotnego projektu architektonicznego autorstwa Leona Marka Suzina, odbudowano kamienicę, w której aktualnie powstają nowoczesne biura.

Realizacja projektu przy ul. Jasnej 26 to nie tylko skomplikowane prace rewitalizacyjne realizowane w konsultacji z konserwatorem zabytków. Renowacja i modernizacja obejmuje także dobudowanie dwóch nowych skrzydeł budynku z tyłu kamienicy. Dzięki temu uzyskana zostanie nowa powierzchnia biurowa, która w naturalny sposób zostanie połączona z zabytkową częścią kamienicy, a dobudowane skrzydła utworzą kameralny dziedziniec.

Do końca marca 2012 roku, w drodze przetargu, wybrany zostanie generalny wykonawca rewitalizacji kamienicy Jasna 26. Zakładany termin realizacji inwestycji to 18 miesięcy od daty rozpoczęcia robót. Powierzchnia wynajmu to ponad 5 tys. m2 z podziałem na 6 kondygnacji, a na każdej dostępnych jest blisko 900m2 przestrzeni biurowej. Kamienica na Jasnej 26 to także dwa poziomy parkingu na 50 samochodów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.