Imtech Polska wykona instalacje w szpitalu pediatrycznym w Warszawie
Firma Imtech Polska w konsorcjum z Warbud S.A. (liderem) i Qumak-Sekom S.A. wygrała przetarg na budowę Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szpital otworzy swoje podwoje 15 stycznia 2015 roku. Imtech Polska będzie odpowiedzialna za realizację instalacji wewnętrznych, wentylacji pożarowej i instalację gazów medycznych.
Firma Imtech Polska projektuje i wykonuje instalacje m.in. z zakresu budownictwa medycznego. W ubiegłym roku realizowała instalacje w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku, a kilka lat temu odpowiadała za projekt i wykonanie instalacji w Klinice Asklepios Barmbek w Hamburgu.
Podczas budowy Szpitala Pediatrycznego Imtech Polska zajmie się projektowaniem i montażem instalacji wewnętrznych, m.in. wodociągowej, kanalizacyjnej, hydrantowej i gaszenia gazem. Będzie też odpowiedzialna za wentylację pożarową i bytową oraz wodę lodową, która w zależności od potrzeb pozwala szybko ogrzewać lub chłodzić pomieszczenia. Firma wykona również montaż przyłączy wodno-kanalizacyjnych, gazowych i centralnego ogrzewania obiektu, a także zainstaluje system gazów medycznych w budynku. Ten ostatni będzie dostarczał gazy medyczne, sprzężone powietrze i próżnię do sal operacyjnych i innych pomieszczeń szpitalnych.
Szpital pediatryczny zostanie ponadto wyposażony w pocztę pneumatyczną, którą pracownicy będą mogli szybko i wygodnie przesyłać m.in. próbki krwi. Łącząc laboratorium z oddziałami szpitalnymi, system poczty znacznie usprawni komunikację w szpitalu. Dzięki niemu materiały będą znacznie szybciej transportowane i rozprowadzane na oddziałach.
Nowoczesny Szpital Pediatryczny stanie przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Umowa na realizację inwestycji obowiązuje od 15 maja br. Budowa potrwa 32 miesiące. Koszt realizacji kompleksu o powierzchni całkowitej 96,9 tys. mkw. wyniesie 347 062 814,40 zł brutto.
Szpital został zaprojektowany przez ARUP Ove Arup&Parters Int. Ltd. Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Obiekt będzie się składał z siedmiu kondygnacji naziemnych, dwóch podziemnych i lądowiska dla śmigłowców medycznych na dachu. Budowa obiektu będzie finansowana ze środków budżetu państwa.
Firma Imtech Polska projektuje i wykonuje instalacje m.in. z zakresu budownictwa medycznego. W ubiegłym roku realizowała instalacje w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku, a kilka lat temu odpowiadała za projekt i wykonanie instalacji w Klinice Asklepios Barmbek w Hamburgu.
Szpital pediatryczny zostanie ponadto wyposażony w pocztę pneumatyczną, którą pracownicy będą mogli szybko i wygodnie przesyłać m.in. próbki krwi. Łącząc laboratorium z oddziałami szpitalnymi, system poczty znacznie usprawni komunikację w szpitalu. Dzięki niemu materiały będą znacznie szybciej transportowane i rozprowadzane na oddziałach.
Szpital został zaprojektowany przez ARUP Ove Arup&Parters Int. Ltd. Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Obiekt będzie się składał z siedmiu kondygnacji naziemnych, dwóch podziemnych i lądowiska dla śmigłowców medycznych na dachu. Budowa obiektu będzie finansowana ze środków budżetu państwa.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra