Gotowa rewitalizacja XIX-wiecznej kamienicy w centrum Warszawy

2021.01.21

Zakończyła się rewitalizacja XIX-wiecznej kamienicy przy Wilczej 19 w centrum Warszawy. Deweloperem jest firma RealCo.

Historia kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Wilczej 19 sięga aż 1872 roku. Warszawski obiekt był wielokrotnie rozbudowywany i modyfikowany. Początkowo kamienica utrzymana była w stylu neorenesansowym i neobarokowym, jednak poprzez remont w latach 60-tych przybrała charakter bardziej wczesno-modernistyczny.

Teraz dzięki deweloperowi RealCo znów zachwyca swoim wyglądem. W ramach inwestycji wymienione zostały stropy, stolarka okienna i drzwiowa oraz wszystkie instalacje. Dawną świetność zyskały klatki schodowe i brama wejściowa. Dodatkowo zainstalowane zostały w kamienicy nowoczesne windy w każdej z klatek.

Apartamenty przy Wilczej 19 w Warszawie to obecnie 41 mieszkań o łącznej powierzchni prawie 2 000 mkw. i w metrażach od 33 do 110 mkw. W części podziemnej obiektu powstał garaż samochodowy. Wszystkie apartamenty były sprzedawane wraz z wykończeniem w wysokim standardzie.

Projekt mieszkań przygotowała pracownia 2K Architektura. Wykończenie wnętrz w wysokim standardzie deweloper RealCo powierzył firmie Tétris,

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • dasdom
    Gość
    2021-01-24 11:55:29
    szkoda, ze nie pokusili sie o jakis delikatny detal, chociazby nad tymi łukowatymi oknami... dramat

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.