Generation Park - największy projekt firmy Skanska Property Poland

2014.04.03

W ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie się budowa kompleksu biurowego Generation Park, który powstanie przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest firma Skanska Property Poland, zaś za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JEMS Architekci.

Generation Park będzie kompleksem biurowym złożonym z trzech budynków o zróżnicowanej wielkości - najwyższa wieża sięgnie 140 m. Dwa niższe budynki będą dysponowały około 20 tys. mkw. powierzchni biurowej. W najwyższym biurowcu znajdzie się natomiast 40 tys. mkw.

Pod budynkiem znajdzie się 600 miejsce dla aut dla przyszłych najemców kompleksu.

Nad projektem inwestycji czuwa zespół z pracowni JEMS Architekci. Generation Park zajmie działkę o powierzchni 13 tys. mkw. w kwartale ulic: Prosta, Towarowa, Łucka i Wronia.

Obecnie Skanska prowadzi prace rozbiórkowe obiektu, który znajduje się na działce, na której znajdzie się kompleks.

Budowa pierwszego nowego biurowca powinna rozpocząć się w ciągu najbliższych miesięcy. Skanska posiada już prawomocne warunki zabudowy dla projektu i ubiega się o wydanie pozwolenia na budowę.

Inwestor podzielił realizację inwestycji na trzy etapy. W pierwszym kwartale 2016 rok rozpoczną się przeprowadzki najemców do pierwszego z biurowców.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze


  • Zxxp
    Gość
    2014-04-08 11:04:27
    Wniosek z ostatnich 10 lat nasuwa się jeden: ustawowo zakazać firmie Skanska budowania czegokolwiek w centrum miasta. Ich projekty nadają się na bezpłciowe, wyludniane po godz. 17 przedmieścia z niską zabudową. Budynki które postawili dekadę temu w Centrum Warszawy są obecnie wyburzane. Po cichu marzą o tym właściciele pozostałych ich budynków. Skanska = brak polotu, wyobraźni, finezji. Zabijają nudą nasze miasto.Niszczą jego najlepsze potencjalnie lokalizacje(Rondo Daszyńskiego, ONZ, Jana Pawła II), które aż się proszą o odważne, wyraziste i niepowtarzalne symbole naszej stolicy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.