Echo Investment z nowym partnerem przy realizacji projektu Towarowa 22


2022.02.24
Autor: Urbanity.pl
Echo Investment sprzedało 70 proc. udziałów części komercyjnej w ramach projektu Towarowa 22 w Warszawie. Firma będzie nadal samodzielnym inwestorem części mieszkaniowej oraz deweloperem całej inwestycji.

Grupa Inwestycyjna AFI Europe i Echo Investment będą wspólnie rozwijały część komercyjną planowanego kompleksu mixed-use w jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Warszawie. Podpisana została umowa sprzedaży 70 proc. udziałów w części komercyjnej projektu, dzięki której AFI Europe zostanie partnerem Echo Investment przy realizacji projektu Towarowa 22.

Transakcja zostanie zawarta po spełnieniu kilku warunków biznesowych oraz zgody urzędu antymonopolowego.

Towarowa 22 ma stać się doskonale zorganizowanym kwartałem miejskim w centrum Warszawy, który zaoferuje atrakcyjną przestrzeń biurową dla najemców, mieszkania oraz część handlowo-usługową. Inwestycja powstanie na dawnym terenie zakładów poligraficznych o powierzchni 6,5 ha na Woli. Sercem projektu Towarowa 22 ma się stać park miejski z modernistycznym pawilonem Domu Słowa Polskiego.

Komentarze


  • europejczyk
    Gość
    2022-02-25 15:09:12
    AFI Europe jest spółką zależną AFI Group należacą do Lev Leviev-a który jest od lat 90 właścicielem Ruis Diamonds Ltd w Rosji i jednym z oligarchów Putina. Sprzedaż powinna zostać zablokowana i objęta sankcjami.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.