Echo Investment ogłasza start wielkich projektów, w tym Towarowa 22 w Warszawie


2022.09.28
Autor: Piotr Maślak
Trwa wyburzanie dawnego centrum handlowego przy ulicy Towarowej 22 w centrum Warszawy, w miejsce którego powstać ma wielofunkcyjny kompleks. To jeden z dwóch dużych projektów Echo Investment w Polsce. Wkrótce rozpocznie się także realizacja inwestycji przy Wita Stwosza w Krakowie.

Pierwsze półrocze tego roku upłynęło spółce Echo Investment na sprzedażach biurowców, wzrostu wartości aktywów i przygotowaniu nowych projektów „destinations” do realizacji.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów polskiego dewelopera jest inwestycja przy Towarowej 22 w ścisłym centrum Warszawy w dzielnicy Wola. Na działce o powierzchni 6,5 ha mieściła się w przeszłości drukarnia Dom Słowa Polskiego, a ostatnio centrum handlowe Jupiter, którego rozpoczęło się już wyburzanie. Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej nowego projektu Echo Investment, które planuje w tym miejscu budowę nowoczesnego kompleksu mixed-use.

Echo Investment będzie współinwestorem komercyjnej części tego terenu, mając 30% udziałów w spółce celowej. Ponadto spółka stanie się samodzielnym właścicielem części mieszkaniowej, a także deweloperem całej inwestycji.

Już na początku przyszłego roku będziemy mogli rozpocząć wyczekiwane projekty jak Towarowa 22 w Warszawie czy Wita Stwosza w Krakowie. Wielofunkcyjne, dobrze zaprojektowane duże fragmenty miast, to nasza wizytówka, powód do dumy oraz wyraz naszej troski o zrównoważony rozwój miast
powiedział: Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment

Towarowa 22 będzie jednym z największych, jeśli nie największym, miejskim projektem deweloperskim wśród aktualnie realizowanych w europejskich stolicach. Osiągnięcie szczęśliwego zakończenia całego procesu było możliwe dzięki unikalnym kompetencjom naszego silnego zespołu ekspertów, którzy posiadają bezcenną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu, prowadzeniu i zamykaniu największych i najbardziej złożonych transakcji joint ventures na rynku
powiedział: Nebil Senman, Partner Zarządzający Griffin Capital Partners

Inwestor projektu Towarowa 22 nie zdradza jeszcze szczegółów, ani wizualizacji inwestycji w centrum Warszawy. Według wstępnej koncepcji, na działce powstać ma kompleks wielofunkcyjny o powierzchni ponad 200 000 mkw. z czego ok. 50 proc. zostanie przeznaczone na funkcję biurową i 50 proc. na mieszkalną (PRS i mieszkania na sprzedaż). Centralnym punktem stać ma się park miejski otaczający modernistyczny pawilon.

Z kolei projekt Wita Stwosza w Krakowie zakłada budowę kompleksu z mieszkaniami, biurami i gastronomią, którego centralnym punktem będzie publiczny plac. Inwestycja powstać ma przy ul. Wita Stwosza, sąsiadującą z Muzeum Armii Krajowej. Budowa 180 mieszkań o łącznej powierzchni 8,6 tys. mkw. ma się rozpocząć w drugim kwartale 2023 roku, podobnie części biurowej.

W pierwszym półroczu 2022 roku sprzedane zostały dwa biurowce spółki - MidPoint71 i West 4 Business Hub I we Wrocławiu oraz trzy budynki w łódzkiej Fuzji. Łącznie wartość transakcji wyniosła 205 mln euro.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.