Ambasada Australii przenosi się do wieżowca w centrum Warszawy


2022.06.30
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Nową lokalizacją Ambasady Australii w Polsce stał się nowoczesny biurowiec Rondo 1 przy rondzie ONZ w Warszawie. Zmiana siedziby nastąpiła po 20 latach obecności przy Nowogrodzkiej.

Po 20 latach obecności Ambasady Australii przy Nowogrodzkiej w Warszawie, nową siedzibą wraz z początkiem tego roku stał się wieżowiec Rondo 1 przy rondzie ONZ. Najemca zajmuje ponad 780 mkw. powierzchni na 8. piętrze części B biurowca w centrum stolicy. W podpisaniu umowy najmu Ambasadę wspierała firma CBRE.

Australijska placówka dyplomatyczna urzęduje w biurowcu Rondo 1 od początku 2022 roku. Przy zmianie lokalizacji brana była pod uwagę świetna lokalizacja i skomunikowanie wieżowca (u stóp budynku znajduje się wejście do drugiej linii metra (stacja Rondo ONZ), przystanki komunikacji naziemnej), a także względy proekologiczne. Tego typu placówka musi spełniać wyśrubowane normy związane z bezpieczeństwem, które Rondo 1 zapewnia.

Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Australią od 1972 roku.

Rondo 1 to biurowiec o wysokości do dachu 159 metrów, a licząc z wieżą telekomunikacyjną to nawet 192 m. Na 41 kondygnacjach znajduje się 67 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Wieżowiec, który oddany został do użytku w 2006 roku posiada 7-poziomowy parking z 490 miejscami dla pojazdów, 100 miejsc dla rowerów oraz 30 wind.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.