Zgoda na budowę Słonecznego Centrum Radomia
Magistrat wydał pozwolenie na budowę 12 października. Decyzja jest prawomocna. - Można już rozpocząć budowę - powiedział Rafał Dziewięcki, rzecznik AIG/Lincoln, odnośnie radomskiej inwestycji. Dzisiaj mają zostać wbite łopaty w wykopach pod aquapark.
Magistrat wydał pozwolenie na budowę 12 października. Decyzja jest prawomocna. - Można już rozpocząć budowę - powiedział Rafał Dziewięcki, rzecznik AIG/Lincoln, odnośnie radomskiej inwestycji.
- Pozwolenie dotyczy budowy aquaparku. Jeszcze w tym tygodniu spodziewamy się decyzji na budowę galerii handlowej - dodał Rafał Dziewięcki.
Zdaniem naszego rozmówcy, prace mają ruszyć natychmiast. Najpierw ma być stawiane ogrodzenie pod budowę aquaparku. - Jak tylko uzyskamy pozwolenie na budowę galerii handlowej, roboty również zaczną się od grodzenia terenu - poinformował.
Po aquaparku i galerii, następne na liście do rozpoczęcia prac na terenie między ulicami Chrobrego, Struga, Kelles-Krauza i Potokiem Północnym są bloki mieszkalne. W tym przypadku roboty powinny również rozpocząć się w tym miesiącu. Każdy z tych obiektów ma stawiać inna firma, specjalizująca się w danych budowlach.
Wszystkie te obiekty mają być gotowe najpóźniej jesienią 2009 roku. Cała inwestycja ma powstać do końca następnego roku.
Magistrat wydał pozwolenie na budowę 12 października. Decyzja jest prawomocna. - Można już rozpocząć budowę - powiedział Rafał Dziewięcki, rzecznik AIG/Lincoln, odnośnie radomskiej inwestycji.
Zdaniem naszego rozmówcy, prace mają ruszyć natychmiast. Najpierw ma być stawiane ogrodzenie pod budowę aquaparku. - Jak tylko uzyskamy pozwolenie na budowę galerii handlowej, roboty również zaczną się od grodzenia terenu - poinformował.
Po aquaparku i galerii, następne na liście do rozpoczęcia prac na terenie między ulicami Chrobrego, Struga, Kelles-Krauza i Potokiem Północnym są bloki mieszkalne. W tym przypadku roboty powinny również rozpocząć się w tym miesiącu. Każdy z tych obiektów ma stawiać inna firma, specjalizująca się w danych budowlach.
Wszystkie te obiekty mają być gotowe najpóźniej jesienią 2009 roku. Cała inwestycja ma powstać do końca następnego roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra