Jest przetarg na nowy dworzec w Rzepinie. Wróci ceglana elewacja
Ogłoszony został przez spółkę PKP przetarg na wykonawcę prac budowlanych dworca kolejowego w Rzepinie.
Dworzec w Rzepinie to kolejny tego typu obiekt w województwie lubuskim, który zostanie zmodernizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 i współfinansowaniu ze środków unijnych. Właśnie ogłoszony został przetarg na kompleksowy remont dworca pochodzącego z końca XIX wieku.
W ramach inwestycji obiekt przejdzie m.in. renowację elewacji poprzez usunięcie tynku, co sprawi, że odzyska ona swój pierwotny ceglany wygląd. Odnowione, a w przypadku, gdy będzie to konieczne, odtworzone na wzór historycznych zostaną detale architektoniczne. W planach jest także odtworzenie świetlika nad holem oraz kominów. Całości dopełni nowa iluminacja nocna obiektu.
Wewnątrz dworca w Rzepinie pojawi się przestrzeń obsługi podróżnych z poczekalnią, gdzie znajdą się m.in. ławki, gabloty na rozkład jazdy, elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów oraz nowy system informacji głosowej. W parterze budynku zaplanowano także pomieszczenia kas biletowych, toalety ogólnodostępne, lokale komercyjne oraz te przeznaczone dla przewoźników kolejowych.
Przy okazji przebudowy dworzec stanie się też bardziej ekologiczny i bezpieczny oraz dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja przewiduje również zmiany w najbliższym otoczeniu dworca. W pobliżu budynku powstanie również wiata rowerowa.
Otwarcie ofert w postępowanie jest planowane na 13 lipca bieżącego roku.
Dworzec w Rzepinie to kolejny tego typu obiekt w województwie lubuskim, który zostanie zmodernizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 i współfinansowaniu ze środków unijnych. Właśnie ogłoszony został przetarg na kompleksowy remont dworca pochodzącego z końca XIX wieku.
Wewnątrz dworca w Rzepinie pojawi się przestrzeń obsługi podróżnych z poczekalnią, gdzie znajdą się m.in. ławki, gabloty na rozkład jazdy, elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów oraz nowy system informacji głosowej. W parterze budynku zaplanowano także pomieszczenia kas biletowych, toalety ogólnodostępne, lokale komercyjne oraz te przeznaczone dla przewoźników kolejowych.
Otwarcie ofert w postępowanie jest planowane na 13 lipca bieżącego roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra