Silniki z Aleksandrowa Łódzkiego


2008.09.02
Autor: Gazeta Wyborcza
ABB wmuruje dzisiaj kamień pod budowę fabryki silników w Aleksandrowie Łódzkim. Inwestycja będzie gotowa w przyszłym roku. Firma zainwestuje 62 mln zł i zatrudni ponad 150 osób.

W fabryce powstawać będą nisko napięciowe silniki - ponad 40 tys. sztuk rocznie. Wszystkie będą eksportowane, głównie do krajów Unii Europejskiej. Uruchomienie produkcji planowane jest na początek przyszłego roku.

Aleksandrów walczył o inwestycję ABB z kilkoma miastami w Polsce i nie tylko. Rozważane były też lokalizacje na Słowacji, Łotwie i w Rumunii.

Nowy zakład powstanie na dużej działce obok będącej już na ukończeniu fabryki Procter&Gamble. Ta ostatnia niebawem będzie już wyposażana w urządzenia, a za kilka miesięcy zacznie w niej pracę 300 osób.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.