Biurowiec i wieża mieszkalna kompleksu Quorum już w budowie

2020.12.03

Cavatina rozpoczęła prace budowlane pierwszego etapu kompleksu mixed-use we Wrocławiu pod nazwą Quorum.

Ta część kompleksu składa się z 6-kondygnacyjnego biurowca oraz 24-kondygnacyjnej wieży z apartamentami na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia.

Quorum to obecnie największy projekt mixed-use we Wrocławiu. Kompleks przy ulicy Sikorskiego oferował będzie łącznie 100 000 metrów kwadratowych powierzchni do pracy, życia i rekreacji. Na działce rozpoczęły się już prace terenowe przy realizacji budynku D, gdzie wykonawca przygotowuje teren oraz zabezpiecza wykop.

Z początkiem 2021 roku ruszy także renowacja istniejącego budynku oraz prac żelbetowych przy rozbudowie.

Budynek D kompleksu Quorum to nowoczesny biurowiec klasy A, który na sześciu kondygnacjach zaoferuje ponad 16 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Obiekt dysponował będzie również parkingiem samochodowym na ponad 280 miejsc oraz wewnętrznym, zielonym patio.

Równolegle ruszyła budowa 24-kondygnacyjnej wieży mieszkalnej z ponad 330 apartamentami na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. W ofercie znajdą się mieszkania 2-pokojowe, jak również kawalerki i lokale 3-pokojowe. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.

Parter budynków od strony wschodniej, północnej i zachodniej zostanie zagospodarowany pod lokale usługowe. Na podium całego Quorum oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaplanowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie. Z kolei od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, zaprojektowane zostały ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak.

Łącznie w Quorum znajdzie się około 1 500 miejsc postojowych, a dla miłośników jednośladów przygotowano wiele udogodnień, w tym liczne miejsca parkingowe, ładowarki czy stacje naprawcze lub myjnie.

Wzdłuż Odry planowane są m.in. restauracje oraz kawiarnie z ogródkami i widokiem na rzekę. Pierwszy biurowiec ma być gotowy w pierwszym kwartale 2022 roku, natomiast wieża mieszkalna rok później.

W ramach kompleksu Quorum powstanie także drugi najwyższy budynek we Wrocławiu, gdzie na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowano taras widokowy.

Projekt architektoniczny i generalne wykonawstwo wrocławskiej inwestycji odpowiada wewnętrzny zespół Cavatina.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Pisulvip
  Gość
  2020-12-03 18:26:14
  Śmiesznie nisko, nie to co w Rzeszowie. Wlasnie rusza budowa kolejnego 170 metrowego maleństwa

 • user1KG
  Użytkownik
  2020-12-04 03:11:01
  Tak w Rzeszowie podobno ruszają z budową najwyższego budynku na świecie 1500 metrów szok a w koło pare mniejszych tysięczników miasto cudów najszybciej rozwijające sie w polsce. W tym roku oddadzą do użytku 100k mieszkań więcej niż w cąłej Polsce kolejny cud. Ludność też rośnie już za 2 miesiące wyprzedzimy Warszawe geenralnie prognoza na 2050 to 40 milinów więcej niż obecnie w Polsce!! Wspaniałe miasto latem am ruszyć budowa terminalu kontenerowego i stoczni Gdańsk się chowa brawo rzeszów

 • Kubek
  Gość
  2020-12-04 08:14:30
  I co z tego skoro Wrocław ma już 212- metrowca? Oj, Imperium Rzesowskie nie ma takiego.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.