GTC kupuje dwa biurowce w Polsce

2016.07.04

GTC oficjalnie ogłosiło nabycie Neptun Office Center i Sterlinga Business Center, mieszczących się odpowiednio w Gdańsku i Łodzi. Te dwa nowocześnie zaprojektowane budynki biurowe klasy A, łącznie oferujące najemcom 30 000 m2 i 364 miejsc parkingowych, wzbogacą polskie portfolio inwestycyjne Grupy.

Gdański Neptun Office Center, oferujący powierzchnię klasy A, posiada 16 082 m2 powierzchni biurowej, która obecnie wynajęta jest w 73%. Z kolei Sterlinga Business Center, także budynek klasy A, dysponuje 13 895 m2 w centrum Łodzi, z czego wynajęte jest 94% powierzchni. Średni ważony okres najmu wynosi od 3 do 5 lat, a oba budynki łącznie oferują około 5 000 m2 powierzchni do wynajęcia, co zabezpiecza stały przychód i pozwala na wzrost potencjału przepływów pieniężnych i wartości nieruchomości. Transakcje zostały sfinansowane ze środków własnych GTC i kredytów bankowych.

W transakcjach po stronie GTC doradzały spółki Hoganlovells, JLL, KPMG i Aecom. Transakcje zostały zrealizowane w ciągu dwóch miesięcy.

Neptun Office Center jest jedynym wieżowcem biurowym w Trójmieście. Biurowiec powstał w zgodzie z najwyższymi wymogami technologicznymi, a jego 16 082 m2 powierzchni biurowej zaprojektowano tak, aby umożliwić indywidualną aranżację przestrzeni i elastyczny podział na moduły.

Sterlinga Business Center to budynek biurowy klasy A zlokalizowany w centrum Łodzi, oferujący 13 895 m2 nowoczesnej powierzchni najmu na 9 piętrach. Jego parking znajduje się na dwóch kondygnacjach podziemnych i zapewnia łącznie 203 miejsca parkingowe. Na parterze mieści się hol o niestandardowej wysokości dwóch pięter, który został wykończony przy użyciu naturalnego kamienia, drewna i specjalnie zaprojektowanych mebli. Stołówka i przestrzeń handlowa na parterze stanowią wartość dodaną do usług świadczonych na rzecz najemców budynku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Sterlinga Business Center, Centrum Biurowe Neptun, Globe Trade Centre

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.