MLP Group rozbudowuje portfolio parków logistycznych - powstaje nowoczesne centrum w Zgorzelcu


2023.03.07
Autor: Monika Kiereś
Firma MLP Group rozpoczyna realizację nowego centrum logistycznego, które zostanie zbudowane w południowo-zachodniej części kraju. Park logistyczny MLP Zgorzelec, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Niemcami i Czechami, będzie w przyszłości składał się z obiektów o łącznej powierzchni przekraczającej 50 tys. m2.

MLP Group kontynuuje dynamiczny rozwój portfela zarządzanych parków logistycznych, oferując najnowocześniejsze powierzchnie magazynowe na polskim rynku, a MLP Zgorzelec poszerzy tę ofertę. Projekt ten uwzględnia najnowsze trendy w branży nieruchomości magazynowych oraz będzie realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju (ESG), m.in. poprzez instalację fotowoltaiki na dachach hal.

Centrum będzie elastycznie dostosowane do indywidualnych potrzeb najemców, co pozwoli sprostać wymaganiom różnych branż.

MLP Zgorzelec jest nowym parkiem logistycznym w portfolio MLP Group, a na terenie o powierzchni 11,8 ha planowane jest zbudowanie 3 hal o łącznej powierzchni ponad 50 tys. m2. Wszystkie obiekty zostaną poddane procesowi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

MLP Zgorzelec wyróżnia się świetną lokalizacją, umożliwiającą bezpośredni dostęp do międzynarodowych rynków, ponieważ przejście graniczne z Niemcami znajduje się zaledwie 8 km od parku, a autostrada A4 i centrum Zgorzelca - odpowiednio 6 km i 4 km.

"Rozpoczynamy realizację nowego centrum logistycznego w południowo zachodniej części kraju tuż przy granicy z Niemcami i Czechami. Zgodnie ze strategią wszystkie nasze nowo powstające obiekty, także ten w Zgorzelcu, zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM. Potwierdzi to stosowanie przez nas międzynarodowych standardów w zakresie ochrony środowiska. Tym samym oferujemy nowoczesną, wysokiej jakości powierzchnię magazynową, w pełni dostosowaną do indywidualnych potrzeb naszych najemców. Wszystkie nasze działania nakierowane są na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2026 roku” – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.