Gminny Ośrodek Zdrowia w Siechnicach. Podpisanie umowy z wykonawcą

2021.02.12

Podwrocławskie Siechnice wreszcie doczekają się nowoczesnego ośrodka zdrowia. W piątek, 12 lutego podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji - firmą Erbud Operations.

Nowy Gminny Ośrodek Zdrowia w Siechnicach zlokalizowany będzie na działce między ulicami Kościelną, Zacisze i Sportową. W ramach inwestycji wybudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek o wymiarach 103 m x 17m. W jego części podziemnej znajdzie się parking samochodowy na 58 miejsc.

W piątek, 12 lutego podpisana została umowa pomiędzy inwestorem - Siechnicką Inwestycyjną Spółką Komunalną, a generalnym wykonawcą firmą Erbud Operations, która będzie miała 24 miesiące od przekazania terenu budowy na realizację zadania.

W Gminnym Ośrodku Zdrowia będzie mogło zostać przyjętych dziennie około 550 osób. W nowym budynku znajdzie się m.in. podstawowa opieka zdrowotna, tym poradnia dla dorosłych, poradnia pediatryczna, gabinety diagnostyczno-zabiegowe, a także przychodnia specjalistyczna z gabinetami diagnostycznymi, pracownią RTG, labolatorium analitycznym, salą zabiegową czy sterylizatornią.

Całość kompleksu uzupełniona zostanie o aptekę, rehabilitację czy pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną.

Koszt inwestycji to 24,5 mln zł brutto. Otwarcie Gminnego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach ma nastąpić w połowie 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.