Ruszyła budowa największego projektu magazynowego realizowanego obecnie w aglomeracji wrocławskiej

2021.10.05

GLP, jako inwestor i deweloper ruszył z realizacją budowy inwestycji Wrocław V Logistics Centre, która mieściła się będzie na 50-hektarowym terenie pod Wrocławiem.

Wrocław V Logistics Centre powstaje w podwrocławskich Magnicach, w sąsiedztwie węzła trasy S8 i docelowo składało się będzie z budynków o łącznej powierzchni około 240 000 metrów kwadratowych, co sprawia, że jest to największy projekt magazynowy realizowany obecnie w aglomeracji wrocławskiej.

Budowa inwestycji ruszyła w sierpniu br. W pierwszej kolejności firma GLP stawia obiekt o powierzchni ponad 41 000 mkw. Ta część parku magazynowego będzie gotowa do 2022 roku. Generalnym wykonawcą jest FB Antczak.

Wrocław V Logistics Centre to łącznie pięć magazynów o powierzchni każdy od 28 000 do 84 000 mkw. Wszystkie obiekty certyfikowane będą w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Możliwe jest też połączenie kilku budynków w jeden o powierzchni ponad 110 000 mkw.

W sąsiedztwie inwestycji mieści się wybudowana trzy lata temu przez GLP hala o powierzchni około 60 000 mkw. na zamówienie jednej z międzynarodowych marek e-commerce.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.