Skanska zbuduje most przez Odrę w Brzegu Dolnym

2011.10.07

Skanska podpisała umowę z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei na budowę mostu przez Odrę w Brzegu Dolnym. Kontrakt obejmuje również budowę dróg dojazdowych oraz mostu przez rzekę Jeziorkę. Wartość kontraktu wynosi ponad 138 mln zł brutto.

Rozpoczęcie prac nastąpi jeszcze w październiku, a na ich zakończenie Skanska ma 24 miesiące.

Most przez Odrę pomiędzy Brzegiem Dolnym a Miękinią będzie jednym z najdłuższych mostów w Polsce - mówi Bogdan Rytwiński, Dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo-Mostowego Skanska we Wrocławiu. - Będzie miał 565 m długości, ponad 15 m szerokości i dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości każdy. Będzie to sześcioprzęsłowy obiekt betonowy sprężony, budowany w części nurtowej metodą "nawisową". Most przez rzekę Jeziorkę, o długości prawie 100 m, zbudujemy z belek prefabrykowanych.

Na całej długości mostu i dróg dojazdowych wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe. Zainstalowane zostanie oświetlenie oraz ekrany akustyczne. Powstanie także 9 przejść dla zwierząt i 4 zintegrowane przepusty drogowe.

Po stronie Miękini - od drogi powiatowej do Zaboru Wielkiego - Skanska zbuduje ponad 4,5 km nowej drogi wojewódzkiej o szerokości 7 m (2 pasy po 3,5 m) z utwardzonym poboczem. Po stronie Brzegu Dolnego powstanie 1,5 km drogi o podobnych parametrach - od mostu do drogi wojewódzkiej nr 341 relacji Brzeg Dolny - Lubiąż.

Źródło: mat.pras/Urbanity

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.