V Ogólnopolski Kongres Regionów w Świdnicy: 10-12 czerwca 2014

2014.06.06

Inwestycje, Odpowiedzialność, Przywództwo i Kreatywność, to tylko niektóre z haseł przewodnich V Ogólnopolskiego Kongresu Regionów, czyli największego wydarzenia w Polsce, które ma miejsce w Świdnicy.

Idea wydarzenia jest bardzo prosta, a zarazem błyskotliwa: spotkać się i porozmawiać - o napotykanych problemach, nowo powstałych pomysłach lub planowanych oraz realizowanych inwestycjach. Niewątpliwie najlepszym miejscem do biznesowych rozmów jest Świdnica i organizowane na jej terenie panele dyskusyjne oraz sesje plenarne. Miasto tworzy idealne warunki do pozyskiwania nowych kontaktów oraz do podejmowania ważnych decyzji.

W trakcie trwania wyżej wymienionych działań, uczestnicy tegorocznego Kongresu poruszą również temat związany z finansowaniem wielu inwestycji oraz obszarem dotyczącym wpływu zagranicznych inwestorów na funkcjonowanie i rozwój poszczególnych regionów Polski. Zagospodarowanie przestrzenne miast, inwestycje budowlane oraz sprawy samorządowe, to równie ważne tematy, których nie zabraknie podczas spotkań. Ponadto będzie mowa o zmianach w przepisach o podatku VAT, w zamówieniach publicznych oraz zmianach w prawie. Organizatorzy spodziewają się blisko 2 tysięcy uczestników.

Co ważne, podczas Ogólnopolskiego Kongresu Regionów, będzie rozstrzygnięty szereg rankingów i konkursów, między innymi: ranking Prezydentów miast czy też konkurs dla Wójtów i Burmistrzów, ponadto ranking miast atrakcyjnych dla biznesu. Będą tam poruszane między innymi statystyki dotyczące inwestycji, a także nowo otwieranych i zamykanych firm.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.