Biurowiec Evry - trwają prace wykończeniowe

2012.03.29

W powstającym w Lubinie biurowcu EVRY trwają intensywne prace wykończeniowe
i przygotowania do montowania szklanej fasady. Według planów inwestycja ma się zakończyć już w czerwcu br.


To inwestycja nietypowa zarówno dla architektury Lubina, jak i dla jej wykonawcy - Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. Biurowiec, budowany w północno-zachodniej części miasta, pomiędzy ulicą Hutniczą a terenami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wyróżnia się nowoczesnym, ciekawym projektem: imponująca konstrukcja żelbetowo-stalowa ma nieregularne kształty, zaokrąglone narożniki, a fasada części biurowej będzie pokryta w całości szkłem. Po tym, jak pracownicy PeBeKa zakończyli latem 2011 roku stan surowy, a w następnych miesiącach wykańczali konstrukcję, przyszedł czas na prace wewnątrz obiektu.

- Obecnie montujemy w budynku biurowca instalacje w pełnym zakresie, kładziemy tynki, posadzki oraz częściowo płytki. W miejscu przeznaczonym na gromadzenie odpadów wykonujemy konstrukcję żelbetową. Trwają prace wykończeniowe związane z aranżacją wnętrz uwzględniające bieżące zmiany wprowadzane przez inwestora ? mówi Daniel Otto, kierownik budowy z PeBeKa. - Inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem, planujemy zrealizować ją do końca czerwca tego roku.

Ważnym wyzwaniem będzie obudowa części biurowej - fasada ma być pokryta bardzo delikatnym i subtelnym materiałem, jakim jest szkło. W ramach zamówienia PeBeKa zagospodaruje także otoczenie biurowca: ciągi komunikacyjne oraz tereny zielone i rekreacyjne. Przed wejściem do budynku, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, pojawi się plac, kolejny znajdzie się w części przemysłowej.

Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe EVRY Sp. z o.o. z Lubina. W budynku o powierzchni użytkowej ponad 1050 mkw. zlokalizowana zostanie reprezentacyjna siedziba spółki, a w części przemysłowej firma umieści nową linię produkcyjną. Obiekt zaprojektowało studio architektoniczne Q2 z Wrocławia.

Źródło: Urbanity

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.