Opóźnia się budowa Focus Malla w Jeleniej Górze


2009.11.10
Autor: jelonka.com
Na pewno nie będzie w tym roku żadnych działań na placu budowy galerii handlowej między ulicami 1 Maja i Kilińskiego. Są szanse, że roboty budowlane ruszą, ale dopiero w połowie 2010 roku. Jeśli tak się nie stanie miasto zerwie umowe i poszuka innego inwestora dla tego terenu.

Parkridge Retail Poland zapowiadał, że roboty ruszą jeszcze w tym roku i centrum handlowe na 85 sklepów i z 300 miejscami parkingowymi będzie gotowe za około 1,5 roku. Z oficjalnej odpowiedzi, którą firma skierowała na ręce zastępcy prezydenta Jerzego Lenarda, wynika jednak, że w tym roku żadnych działań budowlanych nie będzie.
- Plan zakłada powrót do realizacji inwestycji, która obecnie została wstrzymana jest zakładana na przełomie I i II kwartału 2010 roku - mówi J. Lenard. Inwestor tłumaczy bezruch sytuacją gospodarczą w kraju i na świecie.

Zgodnie z zapisem w umowie podpisanej z miastem przez Parkridge Retail Poland, samorząd jeleniogórski może kontrakt rozwiązać i starać się o odzyskanie placu, jeśli do końca bieżącego roku firma nie rozpocznie budowy. Ale władze - póki co - ufają spółce i nie zamierzają odbierać jej atrakcyjnych gruntów. Jerzy Lenard podkreśla, że istnieje wciąż rzeczywista szansa realizacji tego projektu. - Wiedzieliśmy już, że budowa będzie kontynuowana na przełomie I i II kwartału przyszłego roku i tych terminów będziemy się trzymać. Miejmy nadzieję, że ten termin nie będzie już przekładany - podkreśla Lenard.

Inne wiadomości o Parkridge Retail Poland

Komentarze


  • lubak
    Gość
    2011-08-15 19:26:33
    A jednak został ten kolejny już termin przełożony! Tekst jest z roku 2009, jest rok 2011 i nadal firma nie rozpoczęła budowy!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.