Blisko 24 000 maszyn Paczkomat® zasili zielona energia z jednej z największych farm wiatrowych w Polsce
Podpisana została wieloletnia umowa pomiędzy największą polską prywatną grupą energetyczną a firmą InPost, która zajmuje się logistyką i usługami kurierskimi, znana głównie z popularnych Paczkomatów. W ramach kontraktu blisko 24 000 maszyn Paczkomat® InPost zasilonych zostanie zieloną energią.
InPost jest niekwestionowanym liderem wśród platform dostaw dla sektora e-commerce w Europie, natomiast Polenergia to największa polska prywatna grupa energetyczna. W ramach wieloletniej umowy na energię z OZE, blisko 24 000 maszyn Paczkomat® InPost w Polsce zostanie zasilonych zieloną energią, wyprodukowaną z należącej do Polenergii Farmy Wiatrowej Dębsk. To jedna z największych farm wiatrowych w Polsce.
Podpisanie kontraktu oznacza, że Polenergia zapewni stałe dostawy energii wytworzonej w OZE za pośrednictwem umowy PPA (Power Purchase Agreement). Źródłem jej wytwarzania będzie Farma Wiatrowa Dębsk o mocy 121 MW. Jest to największa lądowa inwestycja OZE w historii Polenergii i zarazem jedna z największych farm wiatrowych w Polsce. Szacowana roczna produkcja elektrowni wynosi ok. 366 GWh.
Od 2025 roku funkcjonowanie sieci urządzeń Paczkomat® w Polsce będzie zeroemisyjne.
Od lat jednym z priorytetów Grupy InPost jest troska o środowisko naturalne. Grupa angażuje się w rozwój lądowych farm wiatrowych, farm fotowoltaicznych, elektromobilność oraz transformację wodorową.
InPost jest niekwestionowanym liderem wśród platform dostaw dla sektora e-commerce w Europie, natomiast Polenergia to największa polska prywatna grupa energetyczna. W ramach wieloletniej umowy na energię z OZE, blisko 24 000 maszyn Paczkomat® InPost w Polsce zostanie zasilonych zieloną energią, wyprodukowaną z należącej do Polenergii Farmy Wiatrowej Dębsk. To jedna z największych farm wiatrowych w Polsce.
To przełomowy kontrakt. Dzięki umowie z Polenergią blisko 24 000 maszyn Paczkomat® w Polsce będzie korzystać wyłącznie z zielonej energii, wytworzonej w naszych odnawialnych źródłach. Czysta energia dostarczona przez Polenergię zasili też w znacznym stopniu flotę 1300 aut elektrycznych oraz oddziały i sortownie InPost, przyczyniając się do redukcji dwutlenku węglapowiedział: Piotr Maciołek, Członek Zarządu Polenergia S.A.
Od lat jednym z priorytetów Grupy InPost jest troska o środowisko naturalne. Grupa angażuje się w rozwój lądowych farm wiatrowych, farm fotowoltaicznych, elektromobilność oraz transformację wodorową.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi