Szybciej z Wrocławia do Berlina. Autostrada A18 przestaje być zmorą kierowców


2022.09.21
Autor: Piotr Maślak
Znana jako najdłuższe schody Europy, czyli autostrada A18 przechodzi generalny remont, dzięki któremu szybciej będzie można dojechać z Wrocławia do Berlina. Dobiegł końca remont pierwszego odcinka tej autostrady.

Gotowy jest pierwszy, wyremontowany odcinek autostrady A18, pomiędzy węzłami Żary Zachód i Iłowa. W ciągu najbliższego tygodnia droga będzie sukcesywnie udostępniana kierowcom.

Przed remontem obecna autostrada A18 ze względu na bardzo zły stan betonowej nawierzchni zwana była - najdłuższymi schodami Europy. Inwestycja realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad (GDDKiA) sprawi, że szybciej dojedziemy z Wrocławia do Berlina.

Odcinek pomiędzy węzłami Żary Zachód i Iłowa prowadzi od skrzyżowania z autostradą A4 w okolicach Krzyżowej, do granicy z Niemcami w Olszynie. Był to pierwszy remont od czasów II wojny światowej. W ciągu tygodnia oddany do użytku ten odcinek drogi o długości ponad 20 km wykonany w technologii betonowej.

Prace budowlane na pozostałych częściach zakończą się w 2023 roku. Chodzi o odcinki: granica państwa w Olszynie – Żary, Iłowa – granica województw dolnośląskiego i lubuskiego oraz granica województw dolnośląskiego i lubuskiego – Golnice.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.