Kryzys może zatrzymać pierwsze centrum handlowe w Jastrzębiu-Zdrój

2009.01.23

Choć teren w tzw. strefie centrum został sprzedany już kilka miesięcy temu, prace przy budowie galerii się nie rozpoczynają.

Mimo że na zbudowanie potężnego centrum handlowo- rozrywkowego w tak zwanej strefie centrum znalazł się już inwestor, nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miały tam ruszyć roboty. Potężna, inwestująca w centra handlowe firma wykupiła teren i milczy. - Firma MD Jastrzębie Zdrój, będąca spółką celową, powołaną na potrzeby budowy w Jastrzębiu, nie wystąpiła jeszcze nawet o projekt techniczny, a zamierzała wybudować obiekt o powierzchni około 42 tys. m kw. - mówi Krzysztof Baradziej, wiceprezydent miasta. Jastrzębscy urzędnicy obawiają się, że firma wycofa się z inwestycji na skutek kryzysu giełdowego. - Mamy zastój trwający już prawie dwa miesiące. Umowa nie jest jednak zerwana - informuje Krzysztof Baradziej.

Przypomnijmy, w strefie firma miała zbudować hipermarket, kino, fitness oraz galerię handlową z około 80 sklepami i strefą restauracyjną. Parking miałby pomieścić przynajmniej 1400 samochodów. - Podczas wstępnych rozmów uzgodniliśmy też, że inwestor sfinansuje przebudowę dróg wokół terenu - dodaje wiceprezydent. Od pewnego czasu, a ściślej od niepokojących doniesień ze światowego rynku giełdowego, sprawa stanęła jednak w miejscu. - Nie wiemy, czy firma podjęła jakieś decyzje. Wciąż czekamy na odpowiedź - dodaje wiceprezydent. Jak informuje, tydzień temu zostało wysłane pismo do inwestora z zapytaniem o termin realizacji inwestycji. Nie nadeszła żadna odpowiedź. 10 hektarów strefy należy do Atrium European Real Estate Limited, firmy posiadającej galerie handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej. Ziemie w rejonie ulic Warszawskiej, Sybiraków, Porozumień Jastrzębskich i Północnej firma zaczęła skupować w 2007 roku. Na zlecenie firmy Atrium realizacją projektu ma zająć się grupa deweloperska TK Polska Operations S.A. Firma nie otrzymała dotąd żadnych informacji od inwestora wskazujących na to, by miał wycofać się z inwestycji. Ale na pytanie naszych dziennikarzy o termin rozpoczęcia robót, też przedstawiciele dewelopera nie byli w stanie udzielić odpowiedzi. Mieszkańcy mają nadzieję, że inwestycja dojdzie do skutku. - Fajnie byłoby poszaleć po galerii i zrobić zakupy. Teraz tu wygląda tak samo, jak w PRL-u - mówi Anna Piotrowska.

Źródło: POLSKA Dziennik Zachodni

Komentarze


 • billa
  Gość
  2009-07-30 12:19:53
  ja jestem za tym zeby został jak najszybciej wybudowany ten hipermartet

 • billa
  Gość
  2009-07-30 12:19:57
  ja jestem za tym zeby został jak najszybciej wybudowany ten hipermartet

 • rogina
  Gość
  2009-08-23 22:06:19
  a kto pomysli w koncu o dzieciach ?? jakis kompleks na ktorym powstanie wilkie darmowy plac zabaw, wylozony tartanem ogrodzony malenkimi plotkami zeby dzieci nie wyszly i przy sie nie przedostaly... Cisza, dzieci sie nie licza

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.