Nike otwiera w Gdańsku swoje Centrum Technologiczne i rekrutuje specjalistów z branży IT


2022.08.01
Autor: Piotr Maślak
W Gdańsku otwarte zostanie Nike Technology Center, w którym prowadzone będą projekty związane z wytwarzaniem oprogramowania wspierającego zarządzanie centrami dystrybucyjnymi Nike. Będzie to pierwsze centrum technologiczne amerykańskiego giganta w Polsce. Firma już rekrutuje specjalistów z branży IT.

Gdańsk staje się kluczowym miejscem w długofalowej strategii biznesowej firmy Nike i otwiera nowe perspektywy rozwoju dla specjalistów z branży IT. Na Pomorzu powstało Nike Technology Center, w którym rozwijane będą technologie automatyzujące zarządzanie centrami dystrybucyjnymi oraz tworzone innowacje technologiczne dla swoich sklepów.

W nowym centrum technologicznym Nike w Gdańsku prowadzone będą projekty związane z wytwarzaniem oprogramowania wspierającego zarządzanie centrami dystrybucyjnymi Nike. Kluczowe w tym obszarze są kompetencje z zakresu języka programowania Java oraz Front-End. Centrum to miejsce rozwoju i udoskonalenia oprogramowania, które służy firmie do zarządzania i automatyzacji centrów dystrybucyjnych.

Nike buduje zespoły inżynierskie, składające się z lidera technicznego oraz inżynierów na poziomie Senior/Mid/Junior. Firma rekrutuje programistów Golang oraz Python ze znajomością technologii cloudowych tj. AWS, K8s. W Gdańsku Nike tworzy lokalnie produkty dla analityków biznesowych oraz inżynierów Data & Machine Learning. W pierwszej kolejności zatrudnienie dotyczyć będzie grupy inżynierów, która wspierać będzie Nike w tworzeniu i testowaniu prototypowych rozwiązań wdrażanych pilotażowo w sklepach europejskich, a następnie ich implementację na całym świecie.

Biuro w Gdańsku to pierwsze centrum technologiczne Nike w Polsce i trzecie w Europie po Holandii i Belgii.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.