Erbud z kontraktem na przebudowę kina Neptun w Gdańsku

2016.01.05

Firma Capital Park Gdańsk wybrała spółkę Erbud na generalnego wykonawcę projektu przebudowy i nadbudowy kina Neptun w Gdańsku wraz z zabudową kamieniczkową. Wartość podpisanego kontraktu wynosi 38,2 mln zł netto.

Gdański projekt to przebudowa i nadbudowa kina Neptun w połączeniu z wykonaniem zabudowy kamieniczkowej na działce przy ulicach Długiej i Piwnej. Spółka Erbud, jako generalny wykonawca będzie miała za zadanie również wybudować jednopoziomowy parking podziemny na 34 stanowiska.

W przebudowanym obiekcie powstanie hotel znanej sieci Hampton by Hilton, który będzie miał powierzchnię 8000 mkw. Obiekt dysponował będzie ponad 150 pokojami oraz klubem fitness, dwiema salami konferencyjnymi oraz salą kinową. Znajdzie się również miejsca na lokale handlowo-usługowe o łącznej powierzchni 1300 mkw.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy, gdzie wartość pierwszego wynosi 1,3 mln zł, a drugiego 36,9 mln zł. Warunkiem rozpoczęcia drugiej fazy robót jest złożenie przez firmę Capital Park Gdańsk polecenia rozpoczęcia fazy II projektu, co ma nastąpić do końca września 2016 r.

Cała inwestycja związana z kinem Neptun zostanie zrealizowana po 22 miesiącach od rozpoczęcia drugiej fazy inwestycji.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.