Kończy się budowa Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach

2015.08.10
Autor: Urbanity.pl

W październiku bieżącego roku, oddane zostanie do użytku Regionalne Centrum Leczenia Bólu w Mońkach. Budynek powstaje w ramach rozbudowy zespołu budynków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska.

Umowa z wykonawcą inwestycji została podpisana w październiku ubiegłego roku i wynosi 11,9 mln zł brutto. W ramach inwestycji powstaje 3-kondygnacyjny budynek na planie litery L, który znajduje się przy al. Niepodległości pomiędzy dwoma oddziałami.

W nowej placówce mieścić się będzie internistyczna i chirurgiczna Izba Przyjęć wraz z poradnią leczenia bólu. Na pierwszym piętrze zaplanowano oddział chirurgii ogólnej, a drugie piętro budynku służyć będzie jako blok operacyjny i pododdział leczenia bólu.

Obecnie na terenie inwestycji trwa wykonywanie stanu surowego zamkniętego obiektu. Ruszyły już również prace wykończeniowe. Dostarczony został już wysokiej klasy sprzęt medyczny, a ich montaż rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych dni.

Generalny wykonawca Regionalnego Centrum Leczenia Bólu - firma Skanska - buduje również łączniki pomiędzy istniejącymi budynkami, a powstającą placówką. Spółka zrealizuje również drogi pożarowe wraz ze zjazdem oraz wykona miejsca postojowe od frontu obiektu.

Całość gotowa będzie w październiku br.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.