Kamień węgielny na budowie siedziby Archiwum Państwowego

2017.05.30

W Białymstoku powstaje nowa siedziba Archiwum Państwowego, której generalnym wykonawcą jest firma Skanska. Na budowie inwestycji o wartości prawie 20 mln zł., odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Nowa siedziba Archiwum Państwowego powstaje w dzielnicy Dojlidy, w sąsiedztwie Sądu Rejonowego. Białostocki obiekt będzie magazynem archiwalnym pozwalający na bezpieczne przechowywanie 11 kilometrów akt, pracowni naukowej, pracowni digitalizacji, sali konferencyjnej i wystawowej oraz nowoczesnych systemów pozwalających na przyjmowanie, przechowywanie oraz udostępnianie obywatelom w sposób tradycyjny lub on-line dokumentacji.

Na budowie archiwum prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Skanska wykonała już stan surowy budynku, stolarkę aluminiową, instalacje podtynkowe, tynki wewnętrzne, posadzki, elewację lekką mokrą. Obecnie trwa realizacja podkonstrukcję wraz z dociepleniem pod elewację wentylowaną z okładziną miedzianą i kamienną. Wewnątrz nowej siedziby trwają już również prace wykończeniowe.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.