Nysa z nowoczesnym Centrum Przesiadkowym. Budowa właśnie się rozpoczęła


2021.09.22
Autor: Urbanity.pl
Dwanaście miesięcy potrwa budowa nowoczesnego Centrum Przesiadkowego na dworcu PKS/PKP w Nysie o wartości ponad 13 mln zł.

Rozpoczyna się budowa wspólnej inwestycji samorządów gminnego i powiatowego w Nysie. W ramach projektu powstanie nowoczesne Centrum Przesiadkowe, przebudowana zostanie ulica Racławicka oraz wybudowany zostanie zielony skwer z ławkami przed dworcem. Powstaną nowe perony z zadaszeniem, a także jezdnia manewrowa dla pętli autobusowej. Wartość inwestycji to ponad 13 mln zł.

Wiosną 2022 roku rozpocznie się przebudowa ulicy Racławickiej na odcinku od ronda do kanału przy budynku dworca. W trakcie trwania budowy nowego Centrum Przesiadkowego, wszystkie autobusy PKS Nysa odjeżdżają z placu naprzeciw marketu Biedronka.

Otwarcie Centrum Przesiadkowego w Nysie ma nastąpić do września 2022 roku.

Komentarze


 • Opolanin
  Gość
  2021-09-22 09:38:26
  Mistrzostwo ! Nysa zmienia się przepięknie, rynek, dworzec, ważne ulice, skwery, inwestycje prywatne itd

 • Olek
  Gość
  2022-06-06 12:23:35
  Nysa nie zmienia się przepięknie, tylko zmienia się paskudnie. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. To widać, słychać i czuć! Na początek spróbuj znaleźć jakiekolwiek forum nyskie, na którym mieszkańcy miasta mogliby swobodnie wyrażać swoje na jego temat opinie. Nie ma takiego! Są za to jakieś erzatze. Było kiedyś forum Nysa z prawdziwego zdarzenia, ale tzw. samorządowcy zapragnęli się na nie wbić (dla kilku s-synów było to początkiem ich "kariery"), a że zostali stamtąd pogonieni przez użytkowników jak sfora kundli, to forum znikło. Czegokolwiek ta banda pomyleńców się dotknie, to spaprze! Widać to w mieście nie od dzisiaj. Tfu!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.