30 000 m2 nowej powierzchni biurowej w Wilanów Office Park

2012.06.12

Rozbudowa warszawskiego kompleksu biurowego Wilanów Office Park nabiera rozpędu.
Na początku wakacji do użytku zostaną oddane dwa nowe biurowce - A i B3. Natomiast już w czerwcu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na projekt budynku biurowego E, który stanowić będzie kolejny etap tego pierwszego w Wilanowie parku biurowego.


Wilanów Office Park to jeden z największych w Polsce, a jednocześnie unikatowy na warszawskim rynku kompleks biurowy, który zapewnia pracę w parkowej scenerii. Docelowo Wilanów Office Park będzie składał się z 18 indywidualnie zaprojektowanych budynków o łącznej powierzchni biur wynoszącej 140 tys. m2.

Wilanów Office Park nabiera realnych kształtów. Tego lata kompleks biurowy powiększy się o dwa kolejne biurowce - A i B3, które dołączą do działającego już budynku B1 ? siedziby firmy Pol-Aqua. Oferować będą one łącznie ponad 40 tys. m2 powierzchni biurowej - mówi Michał Świerczyński, Wiceprezes Polnord S.A.

Pod koniec czerwca 2012 roku do budynku A wprowadzi się spółka Asseco, największy producent oprogramowania w Polsce, która wykupiła cały obiekt. Będzie w nim pracować docelowo ponad 1200 osób. Całkowita powierzchnia liczy prawie 40 tys. m2, z czego powierzchnia biurowa to około 20 tys. m2. Aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe związane z zagospodarowaniem terenu inwestycji, m.in.
z plantowaniem. Wartość inwestycji to ok. 120 mln zł.

W lipcu br. powierzchnia biurowa w Warszawie powiększy się dodatkowo o ponad 10 tys. m2 za sprawą budynku B3. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz, a także wokół biurowca. W B3, obok miejsca pracy dla ponad 1000 osób, przewidziano zaplecze usługowe o powierzchni 500 m2, dostępne zarówno dla przyszłych pracowników obiektu, jak i dla wszystkich gości z zewnątrz. W części usługowej znajdą się: sklep, cafeteria dla pracowników oraz kawiarnia, która będzie nie tylko miejscem wypoczynku dla pracowników, ale też dogodnym miejscem na spotkania biznesowe z klientami. Patio kawiarni sąsiadować będzie ze stawem, pełniący jednocześnie funkcję zbiornika retencyjnego. Biurowiec B3 zaprojektowano w minimalistycznej, modernistycznej konwencji. Elewacja, jak i wnętrza budynku, którego sercem jest obszerna granitowa część recepcyjna, utrzymane są w bardzo nowoczesnej czarno - białej kolorystyce.

Spółka Polnord SA realizująca kompleks biurowy Wilanów Office Park prowadzi aktualnie zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami biurowca B3. Wynajęciem znacznej części powierzchni biurowej budynku zainteresowanych jest kilka firm, m.in. z sektorów: FMCG, farmaceutycznego i finansowego.

Autorem projektu obu budynków (A i B3) jest warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. W studiu tym powstał również projekt pierwszego budynku biurowego kompleksu Wilanów Office Park - biurowca B1 - zajmowanego przez firmę Pol ? Aqua SA, który w prestiżowym konkursie Polska Architektura 2011 uznany został najlepszą realizacją 2011 w kategorii Biura i Przemysł.

Źródło: Urbanity

Inne wiadomości o Wilanów Office Park

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.