Czy w Radomiu powstanie ponad 50-metrowy apartamentowiec?


2022.03.09
Autor: naszemiasto.pl
Uznana warszawska pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates przygotowała najnowszą wersję projektu inwestycji, którą firma Combo Radom chce zrealizować przy ulicy Malczewskiego w Radomiu. Pierwotnie miał powstać 70-metrowy wieżowiec.

Poznaliśmy najnowszą wersję planowanej inwestycji wysokościowej przy ulicy Malczewskiego w Radomiu. Projekt przygotowało biuro Kuryłowicz & Associates z Warszawy i zakłada on budowę apartamentowca o wysokości 51,5 metra z dwiema kondygnacjami podziemnymi na miejsca parkingowe. W parterze 14-kondygnacyjnej wieży znaleźć się mają lokale o charakterze handlowo-usługowym, a powyżej mieszkania.

Łącznie inwestycja zaoferować ma 160 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach.

Inwestorem jest spółka Combo Radom, która chce na działce przy ulicy Malczewskiego, vis a vis siedziby radomskiego Uniwersytetu, wybudować najwyższy w Radomiu apartamentowiec. Pomóc w realizacji tego projektu ma ustawa „lex developer”, która ułatwia budowę inwestycji niezgodną z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, ale zaakceptowaną przez samorząd. Przypomnijmy, że plan zagospodarowania dla tej dzielnicy przewiduje zabudowę do 11 kondygnacji i wysokości do 33 metrów.

Inwestycja, jak podaje portal naszemiasto.pl jest w zawieszeniu, ze względu na nieuregulowany stan prawny ulic, co sprawia, że de facto nie ma wjazdu na działkę, na której miałby powstać apartamentowiec.

Komentarze


  • ZSUEDAT
    Użytkownik
    2022-03-09 20:09:02
    Proponuje budować takie 2 piętrowe, na wzór zabytków brutalizmu vel komuny modernizmu z drewnianymi stropami , takie fajne kloce i potem żeby metr tam był po 40tysi , mniam , super rokoko

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.