W Sulechowie powstanie park przemysłowy o wartości ponad 60 mln euro

2022.01.11

Na zachodniej granicy Polski, wzdłuż drogi S3, tuż przy węźle autostrady A2, między Gorzowem Wielkopolskim a Zieloną Górą planowana jest budowa nowego projektu międzynarodowego inwestora Accolade.

W Sulechowie wybudowany zostanie nowoczesny park przemysłowy o powierzchni 76 000 metrów kwadratowych na działce o powierzchni 154 000 mkw. Inwestorem jest Accolade, który dostarcza najwyższej klasy infrastrukturę dla biznesu w Europie. Obecnie firma jest właścicielem sieci 48 parków przemysłowych z certyfikatem BREEAM.

- Nowa inwestycja zlokalizowana między Gorzowem Wielkopolskim a Zieloną Górą, gdzie Accolade posiada już magazyny przemysłowe o łącznej powierzchni ponad 180.000 mkw. Jest to nasza bezpośrednia odpowiedź na duże zapotrzebowanie najemców w tym regionie – mówi Michał Białas, Dyrektor Zarządzający Accolade Polska. – Lokalizacja idealnie spełnia potrzeby potrzeby nowoczesnego biznesu – działka położona jest wzdłuż drogi S3, tylko 33km od autostrady A2. Berlin jest stąd w zasięgu 2 godzin. To doskonały adres dla najemców prowadzących interesy z zachodnim sąsiadem Polski lub mających połączenia logistyczne z firmami na rynkach zachodnich – dodaje.

Park przemysłowy w Sulechowie powstanie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Nowy Świat i składał się będzie z trzech obiektów o łącznej powierzchni 76 000 mkw. Budowa inwestycji o wartości ponad 60 mln euro rozpocznie się w pierwszej połowie 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.