Na starówce w Zielonej Górze ma powstać biurowiec w sąsiedztwie Filharmonii Zielonogórskiej


2022.08.04
Autor: Iwona Maślak
Poznaliśmy wstępną koncepcję nowego biurowca, który powstać ma w ścisłym centrum Zielonej Góry. Według wizualizacji inwestycja ma mieć 5 kondygnacji i stanąć naprzeciwko księgarni św. Antoniego, w miejsce parkingu samochodowego. Właścicielem działki jest firma Zachód Nieruchomości.

Czy zielonogórska starówka zyska wkrótce nowy biurowiec? Firma Zachód Nieruchomości, która od dłuższego czasu jest właścicielem działki przy placu Powstańców Wielkopolskich w ścisłym centrum miasta. Częściowo przeszklony budynek biurowy planowany jest naprzeciwko księgarni św. Antoniego, w sąsiedztwie Filharmonii Zielonogórskiej.

Według udostępnionych wizualizacji, nowy biurowiec ma mieć pięć kondygnacji i półokrągły kształt. Firma Zachód Nieruchomości, która jest właścicielem działki, prowadzi także komercjalizację inwestycji, poszukując potencjalnych najemców do nowego biurowca, który oferuje łącznie 1 650 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Inwestycja dysponowała będzie także przestrzenia pod handel i usługi.

Inwestycja jest obecnie na etapie prac nad dokumentacją i uzyskaniem niezbędnych pozwoleń na budowę. Pierwsze prace budowlane na działce przy placu Powstańców Wielkopolskich rozpoczną się nie wcześniej, jak za około 2 lata.Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.