Rusza budowa Gorzów Power Center. Pierwsza i największa tego typu inwestycja w mieście


2023.09.19
Autor: Piotr Maślak
Rusza budowa pierwszego i jednocześnie największego kompleksu handlowego w Gorzowie Wielkopolskim. Inwestor wyłonił już generalnego wykonawcę inwestycji, która jeszcze przed startem budowy została niemal w pełni skomercjalizowana.

Regionalny park handlowy w Gorzowie Wielkopolskim uzupełni ofertę handlową w mieście i stworzy kolejne miejsca pracy. Inwestycja powstaje we współpracy Acteeum Group oraz Equilis Polska. Właśnie wyłoniony został generalny wykonawca, który rozpoczyna realizację zadania na działce o powierzchni 8 ha.

Firma CFE Polska została generalnym wykonawcą gorzowskiego power center, którego proces komercjalizacji jest już na ukończeniu.

Gorzów Power Center oferuje łącznie 25 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej, na której funkcjonowało będzie ponad 30 sklepów, w tym m.in. największy i najnowocześniejszy w regionie wolnostojący salon sportowy Decathlon. Wśród pozostałych najemców znajdzie się supermarket Biedronka o wielkości 1 300 mkw., a także popularne marki modowe, dyskontowe, drogeryjne czy sportowe - Sinsay, Cropp, House, Diverse, HalfPrice, New Yorker, CCC, Martes Sport, Jysk, Tedi oraz Maxi Zoo.

Zmotoryzowani klienci kompleksu będą mieli do dyspozycji m.in. parking na około 800 stanowisk czy infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. Na terenie Gorzów Power Center znajdzie się także strefa relaksu, rozrywki, gier i zabaw dla dzieci oraz przestrzeń gastronomiczna.

Inwestycja w Gorzowie to pierwsza i największa tego typu inwestycja w mieście i regionie. Obiekt powstaje na 8-hektarowej działce przy ulicy Walczaka, jednej z głównych dróg wjazdowych do centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się hipermarket Selgros oraz stacja benzynowa.

Otwarcie parku handlowego Gorzów Power Center nastąpić ma w III kwartale 2024 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.