W Lublinie powstanie wielofunkcyjny kompleks

2015.01.13

U zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej wybudowany zostanie ogromny kompleks wielofunkcyjny o powierzchni biurowo-usługowo-mieszkaniowej wynoszącej około 100 tys. mkw. Inwestorem projektu jest grupa Centrum Zana.

Inwestycja powstanie na 5-hektarowym ternie po dawnej zajezdni MPK. Łącznie w ramach projektu powstanie kilkanaście budynków o powierzchni około 100 tys. mkw.

W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa 14-kondygnacyjne biurowce o powierzchni biurowo-usługowej odpowiednio - 18 i 20 tys. mkw. Dodatkowo wybudowany zostanie mniejszy obiekt biurowy z sześcioma kondygnacjami oraz 7-kondygnacyjny budynek o charakterze mieszkalnym o powierzchni 12 tys. mkw. Rozpoczęcie tej fazy projektu zaplanowano na marzec 2015 roku, a przekazywanie pierwszych lokali użytkowników nastąpi pod koniec 2016 roku. Wartość rynkowa nieruchomości, które powstaną w tym etapie szacowana jest na ponad 360 mln zł.

W czterech budynkach mieszkalnych dostępnych będzie prawie 300 lokali mieszkalnych, których powierzchnia będzie się kształtowała od 36 do 108 mkw. Wszystko uzupełnione zostanie o podziemne parkingi samochodowe na około 500 miejsc.

W ciągu kolejnych pięciu lat powstanie 6-kondygnacyjna zabudowa biurowa, a centralną częścią kompleksu będzie plac z dużą ilością zieleni.

Obecnie inwestor jest na etapie oczekiwania na wydanie pozwolenia na budowę. Za projekt architektoniczny odpowiadają architekci z lubelskich pracowni - Marek Bajun i Dariusz Korzeniewski.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Centrum Zana Office Park, Centrum Zana

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.